Praktické školy vláda rušit nebude

04.02.2013 15:08 | Zprávy
autor: joh

Základní školy praktické se podle náměstka ministra školství Jiřího Nantla rušit nebudou, jak se mnozí obávali. Kvůli verdiktu Evropského soudu pro lidská práva je ale třeba změnit to, aby se do nich dostávali žáci jen kvůli tomu, že pocházejí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Bude kvůli tomu nutná transformace těchto škol, uvedla dnes vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková na veřejném slyšení v Senátu.

Praktické školy vláda rušit nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na schůzi vlády se projednávaly mimo jiné i pokračující metanolové otravy

Podnětem slyšení byla petice za zachování praktických škol, která vznikla jako protest proti vládní strategii boje proti sociálnímu vyloučení. Podepsalo ji přes 76.300 lidí. Podle tvůrců petice počítala strategie se zrušením praktických škol do roku 2015 a byla přijata bez ohledu na potřeby žáků.

"Zrušením základních škol praktických nebude vyřešen problém nízké vzdělanosti Romů ze sociálně vyloučených lokalit. Tento krok pouze nezvratně poškodí vzdělávání všech ostatních dětí," prohlásila iniciátorka petice a ředitelka pardubické školy Prodloužená Jana Smetanová. Podle ní není ani řešením převést transformované školy pod obce a nechat na ministerstvech, aby ve svých zdrojích sama našla miliardy na uplatnění strategie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

20:10 „Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

„Snaha dodatečně smiřovat, co je smířeno, se neodbytně vlamuje do otevřených dveří. Celá tato akce j…