sKarta je mrtvá. ODS se o to postará třeba i s opozicí, prozrazuje Kohoutová

19. 4. 2013 14:51

Sociální kartu čeká zapomnění v propadlišti dějin. ODS je připravena tento projekt ukončit, třeba i proti vůli TOP 09, společně s levicovou opozicí. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz to prozradila poslankyně Lenka Kohoutová (ODS), která doufá, že se ministryně Ludmila Müllerová (TOP 09) umoudří a sama navrhne pád sociálních karet.

sKarta je mrtvá. ODS se o to postará třeba i s opozicí, prozrazuje Kohoutová
Foto: modrenoviny.cz
Popisek: Poslankyně Lenka Kohoutová
reklama

"Teď nedokážu přesně říct, kterým legislativním postupem to prohlasujeme. Nicméně sKarty jsou podle mě už mrtvým projektem a mají se ukončit co nejdříve. Nevím, jestli přijmeme senátní návrh, ve kterém vidím pár drobností na opravu, nebo se umoudří paní ministryně a navrhne sama, aby se zrušily. Nebo jestli v rámci koalice uděláme poslanecký návrh," prohlásila poslankyně.

Nátlak TOP 09

Kohoutová poukazuje na to, že projekt sKaret běží již rok, ale dodnes se pořádně nerozjel, takže je diskutabilní, zda vůbec obstojí argument, že nemá smysl zastavit již rozběhnutý projekt. Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg mluví o miliardách vyhozených oknem, ale podle Kohoutové je otázka, zda není na místě stopnout sKarty dřív, než se ukáže, že by mohly napáchat nějakou velkou škodu.

"Každý rozumný partner si musí uvědomit, že nelze jít jen cestou nátlaku. To nejde ani v manželství, ani v běžném pracovním vztahu. A když jeden udělá chybu, měl by ji uznat. Ministerstvo práce dříve šlo jen cestou nátlaku," uzavírá poslankyně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

8:47 Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek ve svém facebookovém komentáři glosuje reakce odpůrců volby …