Václav Klaus a IVK: jsme velmi bolestně zasaženi zprávou o tragickém úmrtí Petra Kellnera

30.03.2021 12:52

V jeho osobě odešel nejen nejbohatší Čech a tvůrce velkého byznysového impéria, ale i nejvýraznější symbol úspěchu českého kapitalismu po roce 1989. Jeho životní příběh byl příkladem využité šance, kterou schopným mladým lidem nabídla ekonomická transformace a privatizace na počátku 90. let.

 Václav Klaus a IVK: jsme velmi bolestně zasaženi zprávou o tragickém úmrtí Petra Kellnera
Foto: Reprofoto výročí zpráva PPF
Popisek: Miliardář Petr Kellner (1964-2021)
reklama

Petr Kellner dokázal rozvinout svůj počáteční privatizační úspěch do rozměru, který daleko přesáhl hranice naší země. Vybudoval silnou finanční skupinu investující do mnoha oborů a zaměstnávající stovky tisíc lidí v řadě zemí světa. Jeho výjimečné postavení mezi podnikateli nejen v mnoha zemích světa, ale v celém našem regionu, bylo výsledkem jeho tvrdé práce a mimořádného podnikatelského talentu.

Stále dokázal být sám sebou, nepodlehl výjimečnosti svého postavení, dokázal si uhájit své soukromí a nestal se sebestřednou mediální celebritou. Neprovázely ho žádné skandály a aféry.

Byl příkladem jiným, i pokud jde o společenskou odpovědnost a podporu společensky prospěšných aktivit. Neskrýval své politické názory a vyjadřoval své obavy o směřování naší společnosti. Právě v tomto kontextu jsme vnímali významnou podporu, kterou věnoval vzniku a činnosti Institutu Václava Klause, za kterou jsme mu nestihli dostatečně poděkovat.

Petr Kellner patřil k těm, o nichž můžeme říci, že se zasloužili o naši zemi. Přejeme skupině PPF a jeho spolupracovníkům, aby dokázali jeho zcela mimořádné dílo úspěšně dále rozvíjet. Pozůstalým pak náleží naše upřímná soustrast.

Václav Klaus a IVK, 29. března 2021

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oldřich Fischer: Vyhozenej nejmíň bilion

21:37 Oldřich Fischer: Vyhozenej nejmíň bilion

Teď máme infekci Covid. Ohromný prachy jsme dali organizaci, která se za nás měla přimluvit u pána B…