Od vyhlášení výsledků květnových voleb do Evropského parlamentu se odehrává z valné části na veřejnosti, zatímco dříve se tak dělo takřka výhradně při diskrétních rozhovorech mezi zástupci jednotlivých členských států Evropské unie.
Druhou novinkou je razantní vstup často přehlížené a možná ještě častěji kritizované unijní instituce, Evropského parlamentu. Oba faktory bezprostředně ovlivnily jednání nynějšího summitu v Bruselu.
Kvůli bývalému předsedovi lucemburské vlády se pustil do sporu britský premiér David Cameron s většinou šéfů států a vlád v Evropské unii. Pro Camerona je Juncker ztělesněním dlouholeté, sice mnohdy spolehlivé, ale často únavné a mnohdy i nesrozumitelné rutiny a hlavně toho politického proudu, který je spojován s federalizací Evropy, tedy slovem, které je za kanálem La Manche považováno mnohdy za společensky zcela nepřijatelné.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze
Není to tak dlouho, co spolu koalice Stačilo! a šéf Přísahy Šlachta jednali o předvolební spolupráci…