Alena Vitásková: Jen tři ze sta dvacetiletých kluků se dožilo konce 2. světové války

09.05.2020 13:32

Jen tři ze sta dvacetiletých kluků narozených v Sovětském svazu se dožilo konce 2. větové války. 9. května 1945 převzal v Berlíně Georgij Žukov (maršál Rudé armády, která bojovala o Berlín) BEZPODMÍNEČNOU KAPITULACI NĚMECKA. Milióny mrtvých, genocida národů, vraždění civilního obyvatelstva, koncentrační tábory, zvěrstva páchána na nevinných lidech – to byl německý fašismus. Spojenecké armády osvobodily svět od fašismu. Zásadní a nezpochybnitelný rozhodující podíl na vítězství nad nacistickým Německem měl Sovětský svaz - Rudá armáda. Sovětský svaz zaznamenal největší ztráty na lidských životech (23 miliónů mrtvých vojáků, žen, dětí a starců)

Alena Vitásková: Jen tři ze sta dvacetiletých kluků se dožilo konce 2. světové války
Foto: archiv
Popisek: Alena Vitásková

Z Rudoarmějců – mužů narozených v Sovětském svazu mezi léty 1922-1924, kteří bojovali za naši svobodu, za osvobození od nacismu, přežili válku jen tři ze sta. Většina sovětských občanů přišla o členy svých rodin. Žádná rodina nebyla ušetřena ztrát. Byly vyhlazeny rodiny, celé vesnice, města.  Jen TŘI ZE STA (3 ze 100) dvacetiletých chlapců se dožilo konce druhé světové války. Těch DEVADESÁT SEDM ZE STA (97 %) se konce války nedožilo. Z milionu dvacetiletých chlapců se dožilo konce války pouhých třicet tisíc kluků. Memento!!!!

Statisíce, možná miliony těchto kluků padlo, zemřeli v tak útlém věku, přestože tak moc chtěli žít. Měli před sebou celý život, který je přece nádherný.  Chtěli žít, bavit se, milovat, studovat, mít děti, rodinu, pracovat, smát se, radovat, zpívat, tančit. Nic z toho však nezažili, padli, zemřeli ve dvaceti, za vlast, za naši svobodu.

Marně na ně matky, babičky, manželky, dcery, synové, milé čekali. Co slz bylo a je i po těch 75. letech prolito. Zemřeli mladí, krásní, plní života, který nemohli prožít, byl jim ukraden nacismem, fašismem, válkou, nenávistí, lidskou zlobou, chamtivostí. Nepřipusťme, aby se něco obdobného opakovalo! Nepřipusťme, aby nenávist mezi lidmi dostávala stále silnější impulz, bůhví v čím zájmu.

JEN TŘI ZE STA se dočkali konce druhé světové války. Milióny mrtvých, kteří si zaslouží naší úctu a tichou vzpomínku.  Nedovolme, aby takoví Kolářové, Hřibové v lokajském rounu dostali příležitost k přepisování dějin, aby vyráběli nenávist a spory mezi lidmi, nepřátelství mezi národy. Nakonec budou umírat zase a jen a jen naše děti, naši synové a dcery …..

Nezapomínejte, JEN TŘI ZE STA dvacetiletých kluků přežilo!!!!!!

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

zásah

Jak vysvětlíte razii u vás na ministerstvu? A vyvodíte nějakou osobní zodpovědnost? Přeci jen, za to, jak jsou zakázky zadávány jste přeci zodpovědná vy. Tady se pořád mluví o úsporách, přitom na obraně se utrácí o 106 a evidentně ne transparentně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Macronova strana prohrála volby do francouzského Senátu

11:24 Jiří Paroubek: Macronova strana prohrála volby do francouzského Senátu

Strana Renesance francouzského prezidenta Emmanuela Macrona oslabila svou pozici po volbách do horní…