Alena Vitásková: Zázrak se nekonal

17.10.2016 13:36

Druhé kolo senátních voleb proběhlo s nejmenší účastí voličů v historii. Jaký je mandát Senátu, druhé komory Parlamentu ČR, když k volbám nepřišlo 83 – 90% občanů? Ano, až 90% občanů ignorovalo druhé kolo voleb. Pojistka, která je v zákonodárství svěřena právě Senátu, je tak zajištěna zástupci občanů s velmi malým mandátem. Tato pojistka je velmi křehká.

Alena Vitásková: Zázrak se nekonal
Foto: Facebook Aleny Vitáskové
Popisek: Alena Vitásková

O dopadech zákonů, které jsou přijímány v neodůvodněném spěchu, snad jen, aby byl splněn legislativní plán vlády, jsme se v minulosti mohli přesvědčit. Některé z nich mají devastující dopad na naši zemi a to na mnoha desetiletí. Negativní dopad do hospodářství, ekonomiky a životní úrovně našich občanů je znám z mnoha zákonů, které mají svá „čertova kopýtka“.

Chce se mi věřit, že Senát začne tato „čertova kopýtka“ odhalovat a takové zákony neschvalovat, přestože jeho důvěra je při poslední účasti ve volbách ještě nižší, než byla dříve. 

Je to odraz společnosti, ve které žijeme. Žádná politická strana nedokázala vyburcovat voliče, aby k volbám přišli. Bída politických stran, lídrů, kandidátů, kteří neupoutali, zmar, hloupost, programová chudoba, neschopnost řešit ožehavá témata, tlachání, prostě jedno velké nic, které žene společnost do politicko-ekonomické propasti, která nemusí mít dno.

Strany, které jsou nyní u tzv. moci, si to asi ještě neuvědomují a za každou cenu si moc chtějí ponechat, moc totiž chutná, je opojná, je krásná.

Oprávněně se obávám, co se stane, až někdo zvedne těch 70, 80 či dokonce až 90 % občanů, kteří v posledních volbách nevolili. Zahráváme si s něčím velmi nebezpečným.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…