Nacher (ANO): Fialova objektivita kulhá na obě nohy

17.12.2025 11:17 | Monitoring
autor: PV

Pár slov o „Zprávě premiéra Petra Fialy o stavu země”, publikovaných na svém veřejném facebookovém profilu

Nacher (ANO): Fialova objektivita kulhá na obě nohy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher (ANO)

Začetl jsem se podrobněji do zprávy končícího premiéra P. Fialy o stavu naší země. Jako propagační PR materiál patrně sloužit může, s objektivním, komplexní realitu prezentujícím pohledem na věc však nemá společného takřka vůbec nic. Sebechválou dokument od začátku do konce překypuje, pojem sebereflexe je mu však zjevně cizí.

Selektivita citovaných faktů, dat a statistik je mnohdy až úsměvná. Dokument na řadě míst květnatě popisuje A, B nicméně zpravidla zcela opomíjí. Ve zprávě se tak například dozvíte naprosto přesně, jak vysoký byl státní dluh v době nástupu Fialova kabinetu, včetně následného dojímání se nad konsolidačním úsilím či „koncepčním ozdravováním” veřejných financí… Že však i přes masivní zvyšování takřka všech typů daní vzrostl za pouhé čtyři roky státní dluh o více než bilion korun, už text taktně neuvádí.

Zpráva se zájmem cituje index HEPI srovnávající ceny elektřiny v zemích EU z listopadu 2021, že však tentýž index ještě v polovině roku 2025 konstatoval, že má ČR při zohlednění parity kupní síly nejvyšší ceny elektřiny v EU, už se však ani na jiném místě v textu doplnit nepodařilo. V tomto kontextu jedna perlička - s odstupem času je dle Petra Fialy údajně zřejmé, že jeho vláda na všechny krize - včetně té energetické - reagovala velmi dobře…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…