Aleš Hodina: Braňme budoucnost našich dětí

14.07.2015 13:27

Co má větší vliv na budoucí život náš a našich dětí? To, jaká je momentální vláda, nebo zda budeme moci být se svými dětmi a vychovávat je?

Aleš Hodina: Braňme budoucnost našich dětí
Foto: stridavka.cz
Popisek: Střídavá péče
reklama

Jistě, každý si může řešit své rodinné problémy sám svou cestou. Dokud ale systém bude podporovat segregaci neboli oddělování rodičů – zejména otců - od dětí, bude tyto problémy ve vztahu k dětem muset řešit opravdu každý, pokud se s ním druhý rodič rozejde. V budoucnu třeba i naše děti. Změna systému by tak pomohla všem. Proto má smysl o ni prioritně usilovat, i demonstracemi.

Systémem myslíme především zaběhnutou soudní praxi, která podporuje svěřování dětí do výchovy pouze jednomu z rodičů. Žádoucí změnou by bylo zachovávat zásadně péči obou rodičů a řešit pouze způsob rozdělení péče mezi nimi. Tak, aby rodinné vazby byly chráněny alespoň stejně jako vlastnictví nějaké neživé věci. Dům vám dnes nikdo nesebere tak snadno jako dítě.

Zarážející přitom je, kolik energie věnujeme řešení různých otázek, třeba zda přijmeme 1500 uprchlíků, zatímco to, že každým rokem přijde zhruba 20 000 českých dětí o rodiče a rodičů o děti, nás nechává v klidu.

Chtěli bychom to mimo jiné připomenout v sobotu 18. července na demonstraci, kterou pořádáme od 15:00 v horní části Václavského náměstí v Praze. Účast přislíbil i europoslanec Tomáš Zdechovský.

V blízkosti se ve stejnou dobu budou pořádat i demonstrace právě proti imigraci. Migranti k nám přicházejí převážně z prostředí, které klade silnější důraz na rodinu a rodinnou soudržnost. O to větším ohrožením jsou pro atomizovanou společnost bez přirozených rodinných vazeb – podobně jako barbaři pro rozkládající se Řím. I tuto naši situaci chceme na demonstraci připomenout.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marian Kechlibar: O demokracii, svobodě a jejich nelehkém soužití

16:43 Marian Kechlibar: O demokracii, svobodě a jejich nelehkém soužití

Když jsem psal o možných důsledcích koronaviru, zabloudil jsem i ke tweetu Ivana Pilipa o tom, jak č…