Problém ovšem spočívá v tom, že dekomunizace se začala záhy zvrhávat v derusifikaci. Jejími posledními obětmi se stali ruští velitelé z doby napoleonských válek Suvorov a Kutuzov. Kyjevské ulice, které nesly jejich jména, byly přejmenovány po generálech armády Ukrajinské lidové republiky z let 1917-1919. Jednalo se o stát, který na jedné straně čelil bolševické expanzi, ale na druhé straně se dopouštěl početných zvěrstev na židovském obyvatelstvu.
Výbušná směs ad absurdum hnané derusifikace a nacionalizace současné Ukrajiny charakterizuje rovněž odstranění názvu Moskevského bulváru v centru Kyjeva, jenž od nynějška nese jméno Stepana Bandery, vůdce Ukrajinské osvobozenecké armády, jež v letech 1943-1945 povraždila v Haliči a na Západní Ukrajině desítky tisíc Židů, Poláků a Rusů. K jeho odkazu se vehementně hlásí zejména krajně nacionalistické hnutí Pravý sektor, aktivní účastník tzv. demokratických protestů na kyjevském Majdanu v r. 2014.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV