Noční vyjednávání: Babiš se sešel s Motoristy i s Okamurou

04.10.2025 22:02 | Monitoring

Podle informací iDNES.cz šéf vítězného hnutí ANO Andrej Babiš nečekaně opustil volební štáb na pražském Chodově a vyrazil na povolební jednání se šéfem Motoristů Petrem Macinkou. Do jednání se zapojil i Filip Turek. Setkání se uskutečnilo přímo u Babiše doma, kde se krátce po půl desáté objevil i předseda SPD Tomio Okamura.

Noční vyjednávání: Babiš se sešel s Motoristy i s Okamurou
Foto: Repro YouTube
Popisek: Andrej Babiš

„Bylo to náročné, přeju hodně zdraví,“ řekl Babiš novinářům, když kolem 20:45 opustil volební štáb. Následně zamířil na vyjednávání s Motoristy. Krátce před 22:00 opustili Babišův dům Macinka a Turek, zastoupení Motoristů však doplnil i Boris Šťastný. Netrvalo dlouho a prostor po nich převzal Tomio Okamura, jenž se k Babišovi připojil pro další kolo povolebních jednání.

Babiš podle všeho usiluje o vytvoření jednobarevné vlády ANO, která by však měla oporu ve SPD a Motoristech. Vyjednávání o nové podobě vlády tak vstupuje do další fáze hned po sečtení volebních výsledků.

Jednobarevnou vládu s podporou Motoristů sobě a SPD označil za pravděpodobnou variantu v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz i bývalý prezident Miloš Zeman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Martin Kuba byl položen dotaz

Sociální sítě

Opravdu si myslíte, že sociální sítě ubližují dětem? Proč se o nich neustále mluví jen negativně. Ano, je třeba děti hlídat a vést k tomu, jak se pohybovat na internetu, ale zamezit jim přístup k sociálním sítím nebo nějak omezovat to, aby používali internet podle mě není správná cesta. Doba je pros...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Babiš potřebuje jak Motoristy, tak SPD, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNávštěvník99 , 04.10.2025 22:27:32
Neponechává nic náhodě. Ono by se také mohlo stát, že Fiala nabídne koryta Motoristům a měli bychom tu opět vládu slepence, tentokrát šestikoalice. Nevím, do jaké míry jsou Motoristé zkorumpovatelní.

|  10 |  0

Další články z rubriky

ODS je v tranzici, baví se Holec. Skončí jedna velká lež

13:56 ODS je v tranzici, baví se Holec. Skončí jedna velká lež

Debata o přijetí eura na sobotní ideové konferenci ODS rozvířila reakce. Komentátor Petr Holec tvrdí…