Podle něj by měly Spojené státy dodat Ukrajině zejména prostředky elektronické války, jako jsou rušičky, přístroje pro výzvědné služby a komunikační prostředky. Smrtonosné zbraně ovšem ani tentokrát nezmínil. Na otázku novinářů, jaká může být reakce Kremlu, odpověděl, že jsou nepředvídatelné.
„Víme prokazatelně, že Rusko dodalo povstalcům přes tisíc bojových vozidel, moderní protiletadlové systémy a dělostřelectvo,“ dodal Breedlove.
Přiznal, že nedostatečná reakce na aktivity Moskvy na Ukrajině nepřinesla žádné efekty, stejně jako minské dohody, na základě kterých mělo být kromě zastavení palby i stažení těžkých zbraní.
Nic z toho se ale zatím neděje. Obě strany se obviňují z porušování dohod a separatisté dobyli strategický železniční uzel Debalceve.
Ještě větším pesimistou je ruský historik Jurij Felštinskij, žijící ve Spojených státech, autor knihy s názvem Třetí světové válka? Bitva o Ukrajinu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Český rozhlas