Anna Bukovanská: Potřebujete, milé kolegyně ženy, vlastní poklopec? A co je tajemné zařízení Bruselem navržené jako "čurokap"?

20.08.2014 16:10 | Zprávy

Anna Bukovanská analyzuje jedno důležité a neprávem opomíjené technologické zařízení, které z neznámých důvodů zatím uniklo pozornosti „regulátora“, přestože jde o zjevnou diskriminaci

Anna Bukovanská: Potřebujete, milé kolegyně ženy, vlastní poklopec? A co je tajemné zařízení Bruselem navržené jako "čurokap"?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová

Zní to jako začátek reklamy, ale není to začátek reklamy. Jak často se vám "rozjede" poklopcový zip u vašich džínovitých kalhot, právě když stojíte ve středu pozornosti a hovoříte například o výlovu vorvaňů? Jak často řešíte zaseknutí poklopcového zipu, právě když jste konečně vystáli/y tu frontu a bije za pět minut dvanáct před prasknutím močového měchýře?

Smysl dámského poklopce

Jistě, namísto poklopcového zipu preferujete poklopcoidní knoflík. Hrozba jeho rozepnutí či utržení a ztracení nad vámi visí jako meč nad Damoklem. Možná, že do nejen Vámi používané a použité kabinky se jako do dočasného útočiště uchýlí i nešťastný jedinec a utržený nález si nechá jako "knoflík pro štěstí". Ale, dámy, vy nad ztrátou mávnete rukou a dostaví se "nojonový" syndrom aneb motto "co se dá dělat", "stalo se" a ještě rekapitulativně "no jo, no".

Dámy i nedámy urputným nošením kalhot při jakékoliv příležitosti asi získaly dojem, že se za všech okolností vyrovnávají mužům. Je to opravdu naštěstí jen dojem, ať již se feministky snaží jakkoli

Nemusíte si "krátový" počet rozjetí a zaseknutí poklopcového zipu (popřípadě i rozepnutí či urvání knoflíku) zapisovat do deníku či kalendáře (dnes do chytrého telefonu). Funkce výše napsaných otázek je nanejvýš řečnická.

Navazující otázka už řečnická není: Potřebujete, milé kolegyně ženy, vlastní poklopec?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: protiproud.cz

Klára Kocmanová byl položen dotaz

Kocmanová (Piráti): Peníze z trestné činnosti mají pomáhat obětem, ne mizet ve státní kase

Kam přesně ty peníze mizí? A uznáváte tedy, že stát je špatný hospodář? Protože mě to tak často přijde. Platíme daně a ne malé, a přesto tu pak nejsou peníze na pomoc potřebným nebo třeba na platy ve státní správě, na stavbu kvalitních silnic atd. atd.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Studené jaro nabité událostmi

15:44 Jiří Weigl: Studené jaro nabité událostmi

Po několika málo dnech letního počasí kolem prvního máje zavanul do Evropy chlad. Ledoví muži prokáz…