Antonín John: Poslanec Vidím urazil 50% obyvatel

28.11.2011 15:15

Reakce na článek Levičáci jsou líní lemplové, štítí se práce. To nám napsal poslanec ODS

Antonín John: Poslanec Vidím urazil 50% obyvatel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Vidím
reklama

Po přečtení těchto Vašich slov jsem si nejdříve myslel, že snad špatně vidím. Bohužel i když jsem četl dvakrát, třikrát, stále jsem nedokázal pochopit proč a z jakého důvodu někdo dokáže takto urážet obyčejné lidi.

Jistě si dobře vzpomínáte na nemístný výrok poslance Krátkého, který zcela poprávu rozčaroval spoustu politiků, ale i občanů této země. Bohužel musím konstatovat, že pro mne osobně jste se nyní Vy sám snížil na stejnou úroveň.

Označit levičáka (předpokládám, že tak označujete člověka majícího levicově zaměřené názory) za neschopného a líného lempla je stejně tak nemístné, jako výrok pana poslance Krátkého. Při pohledu na rozložení politického smýšlení v této zemi se dá říci, že jste tímto urazil 50% obyvatel. Mohu souhlasit s tím, že někteří občané této zemně se mezi "neschopné a líné lemply" jistě řadí, ale nemohu souhlasit s tím, že jsou to jak Vy uvádíte, "levičáci". Pokud bych na toto Vaše vyjádření přistoupil, musela by mne hanba fackovat, protože politické názory a případně větší, nebo menší so ciální citění namá nic společného s leností a "lemplostí". Dokonce se dá říci, že takováto vyjádření mají za následek jen zbytečné vyhrocování nálad a zvyšování nevraživosti a opovrhování k obyčejné práce. Kde berete tu Vaši jistotu, že člověk bez práce je levičák a že nechce pracovat? Všiml jste si dnes té bezmoci lidí co nemohou práci najít jen proto, že jim je třeba víc jak 45let? Byl jste někdy v poslední době i mezi obyčejnými lidmy? Registroval jste jak je i díky Vašim slovům na "obyčejného pracujícího" pohlíženo? Snížím-li se k Vaší rétorice a použiju-li podobného "škatulkování" j ako Vy, pak se Vás musím zeptat, zda jste postřehl jak často "pravicoví boháči" nahlížejí na pokladní v obchodech, na uklizečky, na lidi uklízející s košťaty ulice? Já se pak ani nedivím, že člověk, který přijde o práci a má následně problémy sehnat jinou, nechce jít "na nucené práce".  Na tyto lidi se zde až neuvěřitelně pohlíží jako spodinu a podřadného člověka a Vaše slova tomu jen "nasazují  korunu".

Na závěr jen konstatuji, že práci mám (zatím) a jsem za to rád. Hlásím se k levicověji zaměřeným názorům, kdy si nemyslím, že by stát měl své občany jen používat k placení daní, ale měl by jim dokázat pomoci, když se dostanou do nouze, každý člověk je chybující. Proto mohu říci, že mne osobně Váš výrok opravdu urazil. Ano jsem jeden obyčejný člověk, který Vás nemusí zajímat, ale dokážete se oprostit od zášti vůči "levičáctví" a omluvit se za to, že jste mne označil za "neschopného a líného lempla"? Dokážete se omluvit všem těm poctivě pracujícím občanů, ale i politikům, kteří jsou dle Vás "levičáci " a proto jsou to "nechopní a líní lemplové"?

Ješitně uražený "levičák"

Antonín John, toho času Praha (jinak České Budějovice)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Já na bráchu, brácha na mě...

13:15 Jiří Paroubek: Já na bráchu, brácha na mě...

Pamatuji se na starou českou veselohru Klapzubova jedenáctka, v níž herec Jaroslav Marvan svým osobi…