Jinak by nekončil slovy: „Západ tak bude muset pro udržení identity a jednoty Evropy změnit svou celkovou strategii. Jak? Chytré hlavy ať přemýšlejí..."
Autor sám navrhuje opatření proti radikalismu v Evropě, jehož kořeny tkví podle něho v sociální nerovnosti. K podobným závěrům docházejí i jiní analytici a komentátoři jako například Petr Robejšek. Je to problém jako lidstvo samo.
Nejde o izolovaný jev
Současné napětí na jih od Evropy, na Středním východě a v Africe, souvisí s celkovým stavem světa a se vzájemnými vztahy mezi jeho hlavními aktéry.
V dějinách a zvláště v mezinárodních vztazích lze vystopovat situace a období, v nichž se utváří konkrétní paradigma pravidel vzájemného chování a vazeb rozhodujících aktérů světového dění, které zajišťují určitou rovnováhu sil nebo akceschopnost v konkrétních bezpečnostních situacích.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV