Antonín Rašek: Raději rum než nic

24.12.2016 10:24

O tom, že máme ve světě miliardové dlužníky, se teď už moc nemluví. Také notně splaskly. Nejvíc nám asi dluží Kuba. Ta chce málem sedmimiliardový dluh (6,94 miliardy) České republice splácet hodně neobvyklým způsobem, svým vynikajícím rumem, kterého má ve srovnání s penězi dost.

Antonín Rašek: Raději rum než nic
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Kuby

Podle českého zpravodaje Roba Camerona na serveru BBC bychom si tak vytvořili zásobu na sto let. Dokonce spočítal, že stojí-li u nás láhev tři stovky, bylo by to 23,3 miliónu lahví. To ale kalkuluje vysoce zdaněnou maloobchodní cenou. Spíš by jich bylo kolem padesáti miliónů.

Zradili bychom svou švejkovskou tradici, kdybychom ten obchod nevzali. Raději rum než nic. A vláda by to mohla oznámit na Silvestra se závazkem. že po dobu deseti let dá na konci roku každému občanovi láhev. Abychom zapomněli na křivdy. Jenže podle další zprávy nám chce Kuba dodat jen dvě stě tisíc lahví. Škoda...

Podle ministerstva financí nám dluží ještě i jinde. KLDR (203,356 miliónu) by mohla splácet dluh pobytem na téměř turismem nedotknutých mořských plážích a u vodopádů v Diamantových horách, aby zároveň naši občané poznali, co to je kasárenský komunismus. Irák (1,355 miliardy), Írán (1,427 miliardy), Rusko (Krivoj Rog 258,167 miliónu) a Bělorusko (44,445 miliónu) by mohly splácet naftou. Bývalé Jugoslávii (4,135 miliardy) a Súdánu (3,395 miliardy) už raději džentlmensky dluh odpusťme. A proč nám dluží Čína (268,560 miliónu) mi nedošlo. Ale pár pand by se za to hodilo.

Vyšlo v rámci mediální spolupráce s Literárními novinami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…