Asociace podnikatelů a manažerů: To nejzajímavější z veřejného slyšení v Senátu PČR

01.10.2017 16:59 | Zprávy
autor: PV

V červenci vystoupil Radomil Bábek tvrdě proti EET na veřejném slyšení v Senátu PČR. Kromě odpůrců předmětného zákona a samotné elektronické evidence tržeb, byl na veřejném slyšení zastoupen také tábor horlivých zastánců EET v čele s Alenou Schillerovou.

Asociace podnikatelů a manažerů: To nejzajímavější z veřejného slyšení v Senátu PČR
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

V tomto článku přinášíme to nejzajímavější, co na slyšení zaznělo, včetně našeho komentáře k výrokům zastánců zákona o EET.

Senátor Štohl ukázal, jak si neváží občanů: „Filozofie byla taková, navrhněme schválení zákona a potom hledejme možnost, jestli opravdu je prostor, vůle udělat nějaký pozměňovací návrh...“

Komentář APM: Paráda! Skvělý nápad – pojďte kluci, postavíme si loďku a kdyby do ní náhodou na moři teklo, nějak to opravíme...

Alena Schillerová z Ministerstva financí ČR na adresu EET pravila: „Základní cíl, co jsme sledovali, je zajistit férové a rovné podnikatelské prostředí a ochranu před nelegálním jednáním jejich konkurence.“

Komentář APM: Říká pravá ruka člověka podezřelého z miliardových dotačních podvodů, který využívá státní moc k vlastnímu prospěchu. Zajisté věrohodná slova.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Digitální euro

Pane Rajchl, komentujete zavedení nějakého digitálního eura, co to je? V čem je jiné než platba hotovostí nebo kartou a v čem je pro nás tak hrozbou – teda v případě, že euro přijímejme nebo se nás to nějak dotkne, i když jím budeme platit třeba jako turisti na dovolené?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Cena ropy nestoupá? Všeho do času

15:49 Zbyněk Fiala: Cena ropy nestoupá? Všeho do času

Trhy reagují omezeně jak na očekávání mírových jednání mezi USA a Íránem, tak na zklamání z obnovené…