Bohdan Babinec: Budou roušky a respirátory z Číny pozlacené?

18.03.2020 21:09

Od Číny bychom se měli pouči,t jak zajistit dodávky respirátorů a roušek.

Bohdan Babinec: Budou roušky a respirátory z Číny pozlacené?
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec
reklama

Vážený pane premiére,

ve svých vystoupeních vždy zdůrazňujete, jak se snažíte ekonomicky posílit náš stát. Přitom jste z Číny objednali respirátory a roušky cca za 1,5 miliardy korun. ČR přece tradičně bývala textilní velmocí. Zřejmě také víte, že v Liberci existuje Výzkumný ústav nanotechnologií, ve kterém mají výrobní stroj, schopný vyrobit pět metrů nanolátky během jedné minuty. Tato látka se může použít pro výrobu respirátorů i roušek, které se po vyprání a vyžehleni mohou používat opětovně. Neměla koalice i opozice přes své starosty, primátory, hetmany… v městech a obcích zajistit výrobu roušek a respirátorů? Vždyť máme hodně šikovných švadlen a krejčovských firem, které by státní zakázky plnily rády. Také vězni by tuto práci mohli odvést, vždyť jsou živi z našich daní. Při kvalitním zorganizování by výroba těchto potřebných produktů trvala nanejvýš jeden týden, a poptávka by tak byla uspokojena. Nic ve zlém, máme ministra zdravotnictví mladého, s dobrou rétorikou, ovšem na jeho místě by měl raději být profesionální odborník, např. jako Prof. Prymula.

Někteří praktici a stomatologové bědují, že jim stát nepomáhá v získávání ochranných pomůcek. Ale vždyť to jsou soukromí podnikatelé, kteří by si dle zákona o zdraví lidí sami měli zajistit rezervy na dva až tři měsíce. A státní rezervní fond musí pravidelně ochranné pomůcky vyměňovat, aby dodržely expirační dobu.

Dovoluji si odhadnout, že křivka nákazy koronavirem po návratu většiny krajanů zpět do vlasti klesne. Od Číny, která dokázala zabránit rozšíření koronaviru, bychom se měli poučit, jak zajistit dodávky respirátorů a roušek. Proč stejným způsobem naše vláda nepracuje, podporuje ekonomiku čínskou a zbytečně vyhazuje peníze, místo aby podporovala ekonomiku svého státu?

MUDr. Bohdan Babinec, CSc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radim Valenčík: Téma pro komisi - Kdo dával Švédsko za vzor?

21:31 Radim Valenčík: Téma pro komisi - Kdo dával Švédsko za vzor?

"Existuje jistě potenciál pro zlepšení toho, co jsme ve Švédsku udělali," řekl státní epidemiolog š…