Bohdan Babinec: Chyba není v ministrovi zdravotnictví

01.02.2021 16:25

Dopis premiérovi Andreji Babišovi k možnému odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného

Bohdan Babinec: Chyba není v ministrovi zdravotnictví
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec
reklama

Ing. Andrej Babiš
předseda vlády

Vážený pane premiére,

dne 31. ledna 2021 v Otázkách OVM zaznělo, že se má odvolat ministr zdravotnictví Doc. MUDr. Blatný, CSc. V řízení ministerstva zdravotnictví není chyba v ministrovi, ale, nezlobte se, ve Vaší osobě. Každý ministr se snaží přizpůsobit Vašemu neprofesionálnímu rozhodování. Chápeme, že jste skvělý spekulant, ale špatný konstruktér vynálezce. Správně byste neměl zasahovat do rozhodování odborníků ve zdravotnictví (Primula, Blatný, Maďar atd.). Kdybyste správně rozhodoval, tak by se nemusely uzavírat obchody a služby.

Anketa

Chcete Prymulu zpět coby ministra zdravotnictví?

29%
58%
hlasovalo: 10444 lidí

Správně by se mělo nařídit provádění dezinfekce veškerých prostor ve sportovních, kulturních zařízeních, ve školách, v horských službách, MHD, zastávkách, nádraží a prostorách veškerých pracovišť s tím, aby se i nadále dodržovalo nošení ochranných pomůcek pro personál i zákazníky. Náklady na dezinfekci by se hradily ze státních prostředků po předložení zaplacených faktur. Tzn. nejenom na desinfekční prostředky, ale na služby firem, které tyto služby zajišťují.

Ministerstvo zdravotnictví by mělo zajistit i letáky, ve kterých by byl návod pro občany, jak se mají chovat při zjištění první nákazy koronavirem - návrh léčebného postupu. Provádění hygienických opatření by měli kontrolovat hygienici, a nikoliv policie. S tím souvisí i otevírání nebo zavírání hotelů nebo restaurací, vleků apod. Striktně by se i nadále měla dodržovat kontrola každého, kdo přijede do České republiky (karanténa s výstupním kontrolním testem na koronavirus). A lockdown by se měl dodržovat pouze v místech ohniska nákazy.

Vážený pane premiére, nechte řízení ministerstva zdravotnictví odborníkům a nestresujte je laickými zásahy do jejich činnosti. Budete-li toto dodržovat, zabráníte velkým ekonomickým ztrátám i ztrátám na životech.

MUDr. Bohdan Babinec, CSc
Miroslav J. Bezecný, redaktor a publicista

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Občanská válka je jenom otázkou času

13:21 Petr Hampl: Občanská válka je jenom otázkou času

Denní glosa Petra Hampla