Bohdan Babinec: Manuál ochrany před koronavirovou nákazou

17.12.2021 10:02 | Komentář

Vzhledem k tomu, že po Novém roce výskyt koronavirové nákazy bude pravděpodobně stoupat, připravili jsme tento jednoduchý manuál k zabránění jejímu šíření.

Bohdan Babinec: Manuál ochrany před koronavirovou nákazou
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec

V domácnosti: Opatříme si germicidní uv lampu, nebo jiný virucidní ozařovací přístroj k ozařování a dezinfekci obývaných místností. 

Anketa

Bude válka mezi Ruskem a Ukrajinou?

20%
77%
hlasovalo: 17529 lidí
Lampu zapínáme 2x denně po 30 minutách. Zároveň ji také také využíváme k desinfekci používaných respirátorů, roušek a oděvů. Ozářenou místnost poté dokonale vyvětráme. Totéž provedeme po každé návštěvě v bytě. Kromě ozařovacích virucidních přístrojů (nemáme-li je k dispozici užijeme virucidní desinfekční roztoky a rozprašovače k omytí rukou a použitých předmětů).

Na pracovišti: Dodržujeme stejné podmínky jako v domácnosti. Dezinfekční roztoky a rozprašovače je možno koupit v drogerii, nebo si můžete objednat sanační firmu.

Při příznacích onemocnění postupujeme takto: Při teplotě nad 38 st.C, užíváme Paralen 500 (2 tablety po 8 hodinách, po jídle). Při teplotě do 38 st.C, Paralen 500 ( 1 tableta po 6 hodinách, po jídle). Dále si stříkneme Jodisol Sprej do hrdla 2 - 3x denně, max. 2 - 3 dny za sebou (abychom nerozhodily iontové poměry štítné žlázy). Při použití Jodisolu se snažíme tlumit dávivý reflex. Po každém jídle vykloktáme hrdlo slabým roztokem hypermanganu (2-3 zrnka na sklenici vlažné vody 2 dl.). Ráno a večer si vstříkneme do nosních dírek Avamys sprej (předepisuje lékař). Toto léčení trvá 3 až 5 dnů. V případě prodělání koronaviru může přetrvávat únava a slabost po dobu 3 - 6 měsíců.

Úřady by měly zajistit desinfekci veškerých jimi zpravovaných veřejných prostor (zdravotnická zařízení, prostory úřadů, sportoviště, školy, apod.). Stejným způsobem by měly zajistit dezinfekci prostor i majitelé či provozovatelé služeb (divadla, kina, bazény, fit centra, dopravní prostředky apod.). Stát by měl kompenzovat vynaložené náklady na dezinfekci.

Očkování by mělo být dobrovolné k osobnímu pocitu jistoty očkovaného jedince.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 352. díl. Schmeedovy paměti

18:28 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 352. díl. Schmeedovy paměti

Čtenářský zážitek Petra Žantovského z pamětí Woodyho Allena.