Bohdan Babinec: Neuvěřitelný nárůst nákladů na živobytí každého občana

07.09.2023 9:44 | Glosa

Otevřený dopis k zamyšlení panu prezidentovi, úřadu vlády, senátu i parlamentu.

Bohdan Babinec: Neuvěřitelný nárůst nákladů na živobytí každého občana
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec

Vážení,

většina z nás byla nedávno svědky jmenování nového ředitele České televize.

Když se mění vedení podniku, vždy se očekává zlepšení hospodaření, efektivní využití rezerv, zlepšení personální politiky a zlepšení kvality výroby. Na některé položky je třeba čas, ale zlepšení hospodaření je třeba zahájit okamžitě. Ale toto nového pana ředitele zatím nenapadlo. Jak ve svém interview zdůrazňuje, bude především požadovat navýšení koncesionářských poplatků. Co mu vláda, potažmo parlament schválí. A když slíbí, že je nebude kritizovat, tak mu to určitě schválí. O úsporách a zlepšení kvality programové skladby ani slovo. Očekával bych, že nový pan ředitel začne u sebe a nebude se snažit tahat peníze z kapes občanů, kteří i tak mají dost jiných poplatků, ale bude hledat rezervy v samotném provozu podniku o jehož hospodárném hospodaření lze úspěšně pochybovat.

Nemají náhodou zaměstnanci ČT přemrštěně vysoké mzdy, když např. kreativní producenti mají čistý měsíční příjem více jak 100 tis. Kč? A co dodat k platům vedoucích jednotlivých oddělení a samotného vedení ČT, přitom kvalita vysílaných programů těmto nákladům zdaleka neodpovídá, a nebýt TV archivu, nebylo by mnohdy ani co vysílat.

Neměly by se vůbec koncesionářské poplatky zrušit a zavést vládním nařízením opatření, které by umožnilo odvádět na účet ČT a rozhlasu 1-5 % poplatek z prodeje každé televize, radiopřijímače, PC, telefonu a dalších zařízení, které mohou signál přijímat a zprostředkovat jej diváku či posluchači?

Touto cestou se zbavíme pravidelného měsíčního zatížení kapsy občana a snad by to přimělo vedení ČT a rozhlasu k lepšímu hospodaření.

Omlouvám se za tu drzost říct veřejně svůj názor, ale nutí mě k tomu neuvěřitelný nárůst nákladů na živobytí každého občana v této zemi, které je většinou způsobeno neschopným vedením a špatným hospodařením stejně jako v ČT.

MUDr. Bohdan Babinec, CSc.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Vyšší schodek veřejných financí než v roce 2022

11:24 Petr Dufek: Vyšší schodek veřejných financí než v roce 2022

Hospodaření veřejných rozpočtů za rok 2023, které dnes představil statistický úřad, nevypadá příliš …