Bohdan Babinec: O využití umělé inteligence

29.05.2023 15:13 | Glosa

Často se lidé chtějí umělé inteligence ptát na budoucnost lidstva. Poslechněte si můj skromný názor o využití umělé inteligence (v mládí jsem studoval základy kybernetiky, mikroelektroniky a vyšší matematiky).

Bohdan Babinec: O využití umělé inteligence
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec

Můj názor je takový, že pravděpodobně umělá inteligence bude vycházet ze dvou postulátů. První – že existuje jediná Zeměkoule a druhá – že na ní vegetuje homo sapiens. A když je homo sapiens rozumný člověk tak musí vycházet s rozumných záměrů. Ze závěrů, že celá Zeměkoule patří člověku a člověk patří k Zeměkouli. A Zeměkoule je živitelkou všeho živého co na ní existuje. A jedním z nejrozumnějších stvoření je člověk. Proto se k ní má chovat jako ke své živitelce. Neubližovat jí, velebit ji. Vzhledem k výše uvedenému patří člověku všechna nerostné a přírodní bohatství stejně jako Zemi patři člověk.

Proto by tato bohatství nesměla patřit některým jedincům ale celému lidstvu. Žádným sultánům, králům, carům, generálům atd., ale jenom člověku. Proto by se měl vytvořit univerzální počítač s univerzálním inteligentním programem, který by vycházel z toho, že neexistují žádné národnosti, náboženství, hranice ale existuje jenom jedna Země živitelka, která může uživit jenom pevný počet lidí, proto v každém státě se musí zavést plánované rodičovství aby byl udržován stabilní počet lidí na Zeměkouli a veškerá nerostná a přírodní bohatství rozdělovat tejným dílem všem národům dle jejich schopností, produktivitě práce a významu a přínosu ve společenském životě. Je to asi utopie a když lidstvo nedozraje do stavu tohoto myšlení tak zanikne, tak přesně jako viry nebo bakterie zanikají na těle svého hostitele – v případě lidstva na těle Zeměkoule.

Proto vkládám naději na umělou inteligenci (vždyť její program budou vytvářet lidi) že se ztotožní s mým názorem a proto každý člověk pochopí že musíme všechno dělat jenom proto aby se zdokonaloval a tvořil hodnoty a tím pádem zvyšovat svoji životní úroveň kdy stát jeden druhého neokrádával a navedl nepochopitelná válčení. Možná, že po těch prožitých tisíciletích i lidstvo nakonec pochopí jak se má chovat na Zeměkouli a nevymýšlet různé zbraně na sebezničení. Věřme, že se toho času někdy dožijeme i když to považuji za utopii. V tomto případě by nemohli existovat lidi, žijící sami v obrovských palácích přepychu pozlacených záchodových mísách s pozlacenými kohoutky apod. a přitom žít jiní, kteří nemají dostatek potravin a trpí hladem. Rozumná umělá  inteligence by mohla zlikvidovat tyto razantní rozdíly. Jsem asi bláhový ale vždy musí existovat nějaké víra která by neměla umírat poslední.

MUDr. Bohdan Babinec, CSc.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: O ruských špionech

16:14 Petr Hampl: O ruských špionech

Denní glosy Petra Hampla.