Bohumil Straka: Europoslanci lžou občanům o (ne)hrozícím zákazu olova ve střelectví a rybářství

24.01.2019 17:56 | Zprávy

Milionová výzva Ligy Libe způsobila velký rozruch.

Bohumil Straka: Europoslanci lžou občanům o (ne)hrozícím zákazu olova ve střelectví a rybářství
Foto: Liga Libe
Popisek: Zástupce českých myslivců a viceprezident LIGY LIBE Bohumil Straka

Ve čtvrtek 17. ledna 2019 se událo něco, co tu skutečně ještě nebylo - aby v jediný den "velká ústavní trojka", tedy Senát, Sněmovna i Vláda přijaly výzvu některé občanské platformy. A už vůbec výjimečné je, že se jedná o výzvu reprezentující téměř 1 milion občanů, a to z velké části organizovaných prostřednictvím zájmových svazů (viz zde).

K protestní nótě občansko-bezpečnostní platformy LIGA LIBE, zastřešující statisíce petentů, se totiž postupně připojily obrovské občanské zájmové organizace a svazy, jejichž členové by právě zanedlouho mohli být výrazně poškozeni: myslivci, rybáři, vojáci v záloze, apod.

O co vlastně šlo? Jednalo se o předávání protestní nóty našim nejvyšším státním představitelům, a to proti unijním zákazům olověných střel a rybářských závaží. Poselství bylo jasné, občané si nepřejí plošný zákaz olova v této oblasti, protože ekologické náhražky "neodporující fyzikálním zákonům" prostě neexistují.

Zákazy a přehnané regulace ze všech stran

Jak nám pověděli zástupci rozhořčených občanů, EU agentura pro chemické látky (ECHA) nedávno dokončila svoji studii, a určila, že jedním z "nejurgentnějších" ekologických problémů, co doslova ohrožuje naši planetu, nejsou hnojiva, chemické odpady, upravované potraviny, pokles druhové pestrosti, ani kvalita ovzduší kolem nás, ale právě OLOVO. Ne to v pohonných látkách, starých vodovodech, starých nátěrech, apod. Ale to, které prý vystřílí sportovní střelci, myslivci a dokonce i policisté, kteří by taktéž dokonce neměli být z budoucích přísných zákazů vyňati. A taktéž jsou údajně na vině i rybáři, že prý znečišťují takto řeky tímto prý "vysoce toxickým" prvkem, když utrhnou někdy vlasec. Zákazy má nyní řešit opět Evropská komise, a to žel (a v tom je to největší nebezpečí), aktualizací přílohy stávajícího EU nařízení zvaného REACH, tedy dokonce bez schválení Europarlamentem a Radou EU. Ekopopulisty při tom, jak tvrdí LIGA LIBE, vůbec nezajímá, že olovo se bez nějakých zjevných škod užívá už po staletí, v přírodě se prakticky nerozpadá, a tak téměř nic nekontaminuje. A že též za něj není ohledně užití ve střelách a rybářských zátěžích plnohodnotná a cenově úměrná náhrada.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

14:41 Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

Druhý pohled Petra Hampla