Bohumír Dufek: Občané, proberte se!

19.07.2012 13:10

Vyjádření předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka k navýšení platů ústavních činitelů a soudců: Požadujeme zvýšení minimální mzdy na úroveň 12.500 Kč!

Bohumír Dufek: Občané, proberte se!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumír Dufek
reklama

Arogance vlády se nezastaví před ničím. V této velice napjaté době škrtů a úspor, zejména sociálních výdajů, zneužívá vláda Ústavní soud k tomu, aby si poslanci, ministři, senátoři, soudci a státní zástupci, včetně prezidenta, zase zvedli platy. Měsíční plat včetně náhrad premiéra má být vyšší o 32 600 Kč, ministra o 23 600 Kč, poslanců a senátorů až o 18 400 Kč, soudce Ústavního soudu o 23 600 Kč, soudců obecných soudů až o 9 100 Kč a prezidenta o 69 400 Kč.

To vše v době, kdy národu politici ordinují nejvyšší možné daně, zdražování veškerého zboží a služeb, zejména léků a potravin, snížení důchodů, omezení sociálních dávek, vyšší výdaje za zdravotní péči atd. Tato proradná vláda na začátku roku také rozhodla, že není potřeba zvedat minimální mzdu, která již šestým rokem zůstává stále na úrovni 8 000 Kč.

Požadujeme proto zvýšení minimální mzdy na úroveň 12.500 Kč!

Máme vládu, která se drží u moci zuby nehty, aby umožnila kmotrům, lobbistům a baronům různého druhu ještě dále zvětšovat své majetky na úkor životní úrovně občanů a zase se na nich přiživit.

 Co ještě všechno si musí občané nechat líbit!

Proto se ptáme -  bude občanům trvat ještě dlouho, než se konečně proberou k razantní akci, která smete tyto politiky, politické strany a vládu na smetiště dějin, nebo skončíme jako žebráci v područí politické mafie?

Bohumír Dufek, předseda ASO

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 189. díl. Marcel Reich-Ranicki – Můj život

20:34 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 189. díl. Marcel Reich-Ranicki – Můj život

Narodil se v roce 2.6.1920 ve Włocławku na Visle a vyrostl v Berlíně (zemřel ve Frankfurtu 18.9.2013…