David Šťáhlavský: Putin velí – kupředu zpět!

28.05.2015 17:19 | Zprávy

Asi bych si těžko vzpomínal, co jsem dělal před měsícem, ale docela přesně vím, co jsem dělal touto dobou, před patnácti lety. Pomalu jsem zvedal kotvy ze svého šestiletého přístaviště v Moskvě.

David Šťáhlavský: Putin velí – kupředu zpět!
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin, prezident Ruské federace

Tak nějak podvědomě jsem tušil, že to už není země pro mě a hlavně pro moji rodinu. Vladimir Putin mi pak dával léta za pravdu, když systematicky ubíral z porce demokracie.

Jakkoliv část politologů ujišťuje, že vymést morénu oligarchického kapitalismu bylo nutné, stejně jako zamést se „svobodným tiskem“, závislým na jeho oligarchických vlastnících.

Přesto jsem se, tak jako další pamětníci krátkého období postsovětské ruské demokracie, často ptal: Myslí to Putin vážně?

Teď zní už otázka jinak: Kam až chce zajít? Ano, slyším už odpověď ze Svazu přátel Ruska v Česku: „Ten chlap to má dokonale spočítané.“ Chodorkovskému to spočítal na 10let.

Lidskoprávním neziskovkám to spočítal cejchem „zahraniční agent“, kterýžto pojem rozšiřuje Rusům zorničky a připomíná tisíce lidí, kteří za „kolaboraci“ s imperialismem skončily, jak skončily.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Martin Herman, MPA byl položen dotaz

Chápu vás dobře?

Že kauza dozimetr není vyšetřována objektivně, a že podle vás tato vláda ovlivňuje vyšetřování? Jsme na tom jako stát podle vás tak špatně, že u nás nefunguje nezávislé vyšetřování a justice? A stejnou logikou, nehrozí pak, že když bude u vlády ANO, budou ovlivňována kauzy kolem Babiše nebo když v n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Volební zradu čekám z Hradu

15:17 Vladimír Ustyanovič: Volební zradu čekám z Hradu

S určitou míru nadsázky si dovolím přeložit, co prezident Trump sdělil takzvaným evropským lídrům v …