Dominik Rusinko: Nezaměstnanost v Česku vzrostla na 3,9 procenta

08.10.2024 15:57 | Komentář

Podíl nezaměstnaných osob dle metodiky MPSV se v září oproti očekáváné stagnaci zvýšil z 3,8 % na 3,9 %. V absolutních počtech vzrost počet nezaměstnaných na úřadech práce o 4585 na 290 905, zatímco počet neobsazených volných pracovních pozic se zvýšil o 1407 na 264 654.

Dominik Rusinko: Nezaměstnanost v Česku vzrostla na 3,9 procenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce

Zářijový nárůst počtu nezaměstnaných jde na vrub standardnímu fenoménu, kdy do evidence trhu práce přicházejí čerství absolventi. Ten byl v tomto roce relativně silný – na trh práce vstoupilo přibližně 3000 čerstvých absolventů, zhruba dvě třetiny z celkového počtu nově nezaměstnaných. Naopak mírný nárůst počtu neobsazených pracovních pozic reflektuje konec celozávodních dovolených a obnovený – byť nikterak mohutný – apetit firem přijímat nové zaměstnance.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Předsedkyně

Jste jedinou úspěšnou komunistickou političkou. Opravdu se už nebudete ucházet o post předsedkyně strany? A v politice zůstanete nebo počkáte až vám skončí mandát a taky skončíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Lanz: Trnitá cesta k míru

12:17 Zdeněk Lanz: Trnitá cesta k míru

O tom, že cesta k míru na Ukrajině nebude zdaleka tak snadná, jak se prezidentovi USA Donaldu Trumpo…