Erika Magdalena Peprná: Proč nám ubližují plomby? A lze vyléčit zubní kaz? Nejen tradiční medicína našla odpověď

01.06.2016 7:33 | Zprávy

Erika Magdalena Peprná přináší jednu pozoruhodnou metodu jarního detoxu, která může pomoci zbavit se nejen chronických nemocí.

Erika Magdalena Peprná: Proč nám ubližují plomby? A lze vyléčit zubní kaz? Nejen tradiční medicína našla odpověď
Foto: Archiv
Popisek: Úsměv, ilustrační foto

Moderní doba je doslova posedlá na první pohled okrajovou tělesnou částí: zuby. Vezměte si “American Smile” - hollywoodské hvězdy, které se smějí na plakátech s dokonalými perličkami v dásních. Samozřejmě nejsou pravé (ty zuby, obvykle ani ty hvězdy).

Přesto ale není tato posedlost tak "okrajová", ani tak moderní. Stav zubů totiž víc než co jiného vypovídá o tom, zda jsme zdraví. A naopak: pokud zdraví zubů zlepšíme, vylepšíme si zároveň zdraví celého organismu. Musíme to ale udělat správně. Což moderní technologická medicína kupodivu příliš neumí.

Techtle mechtle - zásadní pro zdraví

Tradiční léčivé systémy měly svoji odpověď - třeba čínská medicína, ale nejen ona. Ke stejnému závěru dospěl také jistý doktor Reinhardt Voll, německý lékař z poloviny 20. století. Pokud se na jejich praxí prověřené závěry podíváme podrobněji, zjistíme dvě fascinující a pro zdraví zásadní věci: a) zubní kaz lze léčit,  b) plomby nejsou až tak výtečné, jak se jeví.

Podle tradiční čínské medicíny stav zubů a kostí souvisí s tím, zda máme dost základní “ledvinové” energie - tedy té úplně prvotní životní síly, kterou dostaneme od matky a otce, ještě než se narodíme. Je to koneckonců docela logický nápad. Stařečkům zuby padají a kosti se snadno lámou. A v těhotenství, když matka vyživuje dítě, se jí zuby často zkazí či se u ní rozvine parodontóza.

Současná západní medicína ale nějaké “techtle mechtle s energií” neuznává - ačkoli v tomto jednom aspektu jistě dá medicíně východní za pravdu. Dívá se ovšem pouze na fyzickou složku: pro ni je vše způsobeno metabolismem vápníku a dalších minerálů v těle. Bohužel však už při pohledu na věc čistě z hlediska chemie míjí některé “drobnosti” - které jsou “shodou okolností” zásadní jak pro zdraví našich zubů, tak našeho těla jako celku. Výsledkem je, že zatímco akupunktura, byliny, či homeopatie (které stav zubů rovněž umějí ovlivnit), mohou se zubními problémy často pomoci, klasická medicína má v zásadě jen dva přístupy: zaplombovat nebo vytrhnout. A to je škoda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: VZP neboli velké zpravodajské podvody

11:50 Vladimír Ustyanovič: VZP neboli velké zpravodajské podvody

Během posledních desetiletí může zveřejněným zprávám tajných služeb, zejména západním, věřit buď jen…