Gisele Bundchenová, slavná topmodelka, to má (přinejmenším v některých ohledech) v hlavě dobře srovnané, Před pár lety rozzuřila lékaře, když chemické opalovací krémy prohlásila za “jedy”. Má pravdu. Jak je to ale možné? A co dělat, pokud se na to konto nechceme těmito “jedy” mazat?
Mediální masáž nebezpečnou chemií
Slýchali jsme to od malička a mediální masáž je skutečně extrémně silná: máme ozónovou díru! Slunce zabíjí! Volné radikály, vitamín A, stárnutí kůže! Rakovina kůže! Honem, honem, honem se namazat a vzít si sluneční brýle!
Leckoho žene k používání opalovacích krémů čirá nutnost. Co také jiného dělat, když chce člověk jednou za rok vyrazit k moři?
Jenže, jak ukazují staleté tradice i nedávné výzkumy, všechno je přesně naopak. Rozumné, kontrolované vystavování těla slunci nám neškodí, ale naopak pomáhá. Slunce rakovinu kůže (narozdíl od chemických opalovacích přípravků) nezpůsobuje, ale léčí! A kromě toho, slunění také snižuje riziko spousty jiných forem rakoviny i dalších chorob. Například Alzheimerovy choroby a demence, abychom alespoň nějaké jmenovali. Nosit sluneční brýle je to nejhorší, co pro své opalování můžete udělat, alespoň podle některých lékařů. A chemické opalovací přípravky z vás mohou udělat neplodnou chudinku trpící slabou imunitou a rakovinou.
Kam nechodí slunce...
Říkává se, že kam nechodí slunce, chodí lékař. Na počátku 20. století však dva švýcarští lékaři, dr. Oscar Bernhardt a dr. Augustus Roller, zkoumali a praktikovali léčbu sluncem. Zjistili například, že slunce hojí kožní léze - vředy, nehojící se zrnanění, tuberkulózní granulomy. Sluncem léčili i další onemocnění, včetně těch kloubních. Že by překonané “pavědecké” historické pokusy?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV