Vážený pane předsedo,
v těchto dnech jsme se dozvěděli o plánované cestě ministra kultury Antonína Staňka na filmový festival v Cannes. I my, jako zástupci odborné filmařské obce, podporujeme petici za odvolání Ministra kultury ČR Antonína Staňka a obracíme se na Vás s žádostí, abyste toto odvolání předsedovi vlády v nejbližších dnech navrhl.
Nechceme, aby ministerstvo kultury řídil nekompetentní člověk, který svými neodbornými zásahy ohrožuje činnost státních kulturních organizací. Nechceme, aby Českou republiku reprezentoval na významných mezinárodních akcích (Benátské bienále, filmový festival v Cannes atd.) ministr, který nezná českou kulturu a netěší se důvěře odborné veřejnosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV