František Dostál: Návštěva Pražského hradu už jen skrz rámy?

27.11.2016 13:59

Po mnoho let jsem navštěvoval Pražský hrad víc jak desetkrát za rok. Byla to srdeční záležitost. Už tak nečiním kvůli průchodu kontrolními rámy, kdy je někdy třeba postát ve frontě.

František Dostál: Návštěva Pražského hradu už jen skrz rámy?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brána na 1. nádvoří Pražského hradu

Nové opatření je silným úkrokem vzad, který přinese nedobré ovoce a poznamená mládež při výchově k našim národním tradicím a historii země. Obrazovečky mobilních telefonů k pocitu národní hrdosti nepřispívají. Za vše se v životě platí, páni potentátci. A čeho se vlastně bojíte? To nemáte čisté svědomí?

V loňském roce vystoupení studentů v listopadu 1989 a památku na zastřeleného studenta v roce 1939, kdy v čase protektorátu následovala poprava dalších studentů, zhanobil prezident, když obsadil Albertov k vystoupení proti jistému náboženství. Letos tedy oslavoval v soukromí v Lánech, takže nám toho jeho povídálek příliš nesdělil, a to je moc dobře. Třeba se vyšetřil čas k dohlédnutí na fungování ochranných rámů na Hradě.

Vyšlo v rámci mediální spolupráce s Literárními novinami.

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Fialový trojboj

13:15 Zbyněk Fiala: Fialový trojboj

Dlouho už jsem neviděl tolik zajímavých ekonomických údajů a argumentů jako při zahájení 77. schůze …