František Matějka: Nejlépe to jde s pistolí u hlavy. A pak ještě se zadkem na dotacích

11.02.2012 12:37 | Zprávy

Tak prý kromě školství nemusí být dotace z EU ani na dopravu a zdravotnictví. Bruselu se prý nelíbí, jak se u nás s dotacemi nakládá. No jak. Jako vždycky, jen jsme Bruselu přestali říkat „ano“ a říkáme „ne“.

František Matějka: Nejlépe to jde s pistolí u hlavy. A pak ještě se zadkem na dotacích
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

Způsob zacházení s dotacemi se v České republice ve své podstatě nezměnil od doby našeho vstupu do EU. Na rozdíl od jiných států vymysleli naši politici zdaleka nejvíce druhů dotačních programů, čímž podle některých významnou měrou předem zkomplikovali přístup k nim velkému počtu možných žadatelů. Myslím si to i já. Jen jsem si v kontextu znalosti dosavadních parlamentních politických stran a jejich kmotrů a šedých eminencí jist tím, že to byl záměr už od začátku, a že šlo především o to, aby se peníze z dotací dostaly k předem vyvoleným.

Na tomto způsobu se za celou dobu našeho členství nic nezměnilo. Dotace živí nepřebernou řadu parazitů, kteří se zabývají ve skutečnosti nepotřebnými studiemi, audity, doporučeními, průzkumy, rešeršemi… zkrátka vším, bez čeho se k dotaci nedostanete. Další parazité sedí v různých státních i nestátních organizacích, které se zabývají environmentalismem, zkoumáním nepotřebného, bojem proti oteplování či ochlazování, podporou biopaliv a následně jimi vyvolanou podporou eroze půdy, někdy podporou plynových kotlů, a když si je pořídíte, tak zase podporou kotlů jiných, stavbami cyklostezek, silnic a mostů nikam, nebo zaručeně potřebných nových databází a systémů, které jsou ve skutečnosti ještě komplikovanější než ty předchozí a vyžadují další a další peníze a nové lidi za státní peníze. Největší dotační parazité pak sedí ve sněmovně a v senátu (čest výjimkám). Skrze dotace do toho či onoho si kupují volební hlasy, aby se tam dostali zase a mohli se dál podílet na výše uvedeném. Ano, za tento stav opravdu nemohou politici Evropské unie. Na to nám bohužel stačí ti naši vlastní u nás doma.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: František Matějka

soudní proces

Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dominik Rusinko: Deficit v půli roku 152 miliard, výhled je ale nejistý

15:49 Dominik Rusinko: Deficit v půli roku 152 miliard, výhled je ale nejistý

Hospodaření státního rozpočtu skončilo na konci června schodkem ve výši 152,4 miliardy korun.