„Nemůžeme nechat kybernetické zločince narušit naše digitální životy. Miliony Evropanů využívají internet k domácímu bankovnictví, k online nákupům a k plánování dovolených,“ podotkla eurokomisařka Cecilia Malmströmová, když zdůvodňovala nový plán centrálního mozku lidstva, Evropské komise.
Prý jde hlavně o ochranu občanů členských států Evropské unie před podvody s kreditními kartami či nabouráváním bankovních účtů lidí i firem, a aby to dobře vypadalo, neopomněla zmínit také ochranu před virtuálním sexuálním zneužíváním dětí. To před tím, než zmínila to Orwellovsky podstatné, tedy ochranu před kybernetickými útoky proti informačním systémům…
Nejde to tak, zkusíme to jinak. Není to tak dávno, co v USA pod tlakem veřejnosti zametli se zákony SOPA a PIPA. U nás na starém kontinentu máme bohaté zkušenosti s totalitními praktikami a tak není divu, že před časem představitelé EU i jednotlivých států potichu souhlasili s dohodou ACTA. Lidé museli po desetitisících vyjít v různých městech Evropy do ulic a Anonymous museli shodit mnoho vládních serverů, aby politici pochopili, že tudy cesta nevede a vzali za zpátečku. Nevyšly plány na omezení občanských svobod v zájmu korporací tvrdou cestou, a proto je na čase použít starou dobrou osvědčenou salámovou metodu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: František Matějka