František Matějka: Teď už zbývá jen ohlídat, aby se z Řeků nestali další přistěhovalci

27.05.2011 9:12 | Zprávy

Jednou z dobrých vlastností člověka je umění zastavit včas, aby se nedostal do problémů. Velikým uměním v životě je pak schopnost zastavit nikoli až těsně před pádem, ale na cestě k němu.

František Matějka: Teď už zbývá jen ohlídat, aby se z Řeků nestali další přistěhovalci

„Buď se budeme schopni domluvit s našimi věřiteli na programu značných obětí a konkrétních výsledků a dostojíme naší zodpovědnosti, nebo nás čeká návrat k drachmě. Vše ostatní je v tuto chvíli podružné," vzkázala evropská komisařka Damanakiové své rodné zemi, Řecku. Kdepak, paní komisařko. Bude to úplně jinak, ostatně jako téměř vždy, když šlo v posledních letech v EU nejen o Řecko.

Jednou z dobrých vlastností člověka je umění zastavit včas, aby se nedostal do problémů. Velikým uměním v životě je pak schopnost zastavit nikoli až těsně před pádem, ale na cestě k němu. A darem z nebes je schopnost ponaučit, když už jste si čumák nějakým tím pádem v životě nabili. Ničím z toho, alespoň mně se zdá, nejsou obdaření politici v Řecku či z Řecka vyslaní do Bruselu na vyšší post. Mám velké pochopení pro sny a vím z vlastní zkušenosti, že člověk mnohdy nevnímá indicie z okolí a odmítá při cestě za snem vnímat realitu i dobré rady ostatních. Když se důsledky takového přístupu k řešení problémů dotýkají jen toho, kdo nevnímá a odmítá, je to jeho problém a jeho odpovědnost. Když však takový postup vědomě aplikují zvolení zástupci, jejichž kroky mají negativní důsledky nejen na nejbližší okolí, ale dokonce na celý stát, národ i budoucí generace, je to krajně nezodpovědné a bezohledné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jana Putzlacher: Nepodali ruku izraelským fotbalistům

13:15 Jana Putzlacher: Nepodali ruku izraelským fotbalistům

Hráči národního týmu Bosny a Hercegoviny do 21 let odmítli před zápasem kvalifikace na mistrovství E…