František Štván: Citové vydíraní je odporné v osobním životě, natož v politickém

29.06.2014 15:17

Za politické citové vydírání nejhrubšího zrna považuji stav, kdy kritiku zrušení regulačních poplatků či volání po jejich znovuzavedení, doprovází donekonečna opakované citově vyděračské klišé, že díky nim zůstane ve zdravotnictví více peněz na léčbu onkologických pacientů.

František Štván: Citové vydíraní je odporné v osobním životě, natož v politickém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice - ilustrační foto nemocnice

Pokud však vyplavaly, vyplavávají a vyplavovat budou informace o tom, jak díky předražovaní zdravotnických zakázek přichází zdravotnictví v součtu o astronomické částky, a to se zdaleka neví o všem, pak se stejně citově vyděračský nářek nekonal, nekoná a konat nebude. Jeden si nemusí pamatovat vše, ale o tom, že pravdu mít mohu,  svědčí komentáře  doprovázející trestní kauzu v nemocnici Na Homolce. Policií české republiky vypátrané cílené předražování nedoprovází komentáře politiků a národohospodářů, že  by zlodějna Na Homolce ohrožovala šanci na vyléčení onkologických pacientů.

Ne, to není náhoda. Tento režim, jak to podle oficiálního dvojího citového metru vypadá, ke svému tržnímu chodu potřebuje halasně obviňovat  z národohospodářských škod vše, co zavání sociální ohleduplností. VIP zloději totiž po sociálním státu nevolají, a např. zdravotnické regulační poplatky, samozřejmě s citovým vychloubáním, že oni  s onkologickými pacienti na rozdíl od jiných cítí, zaplatí bez mrknutí oka a klidně i levou zadní. 

Publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vasevec.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Aukus proti Číně

7:29 Zbyněk Fiala: Aukus proti Číně

Čím bude zaplacena australská touha po jaderných ponorkách? Nabídnutím území pro akce proti Číně? Je…