František Štván: Okamuru bych nevolil na senátora, a už vůbec ne za prezidenta

28.10.2012 7:28 | Zprávy

Nadšení čerstvého senátora a možného prezidentského kandidáta Tomia Okamury pro boj s korupcí, stejně jako se všemi, kterým vadí, samozřejmě sdílím. Přesto má z mého pohledu velkou chybičku na kráse. V čem spočívá?

František Štván: Okamuru bych nevolil na senátora, a už vůbec ne za prezidenta
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura

Spočívá v tom, že Tomiu Okamurovi, zřejmě z politické vypočítavosti (populismu neodrazujícího velkou skupinu potencionálních voličů), nejde o zavedení pořádku napříč všemi vrstvami naší společnosti. Naopak se podle mne svoji myšlenkou, že účelem jím navrženého zákona nebude snaha někoho honit za to, že si na melouchu přivydělal pár desítek tisíc, ale jen ty kteří nedoloží, kde vzali peníze na stamilionový penzion a proto by o něj měli přijít, přiznává k třídnímu ekonomickému boji, neboť by ty méně úspěšné pro daňové úniky v řádech tisíců korun nehonil. Paradoxně i přesto, že by si fuškou přivydělávali právě na podezřelých stavbách penziónů za stamiliony. Stejně tak  velkorysý byl k "malým" daňovým zlodějničkám za takřka stoprocentní volební podporu bolševik. Tím se podle mne T. Okamura dopouští obrovské politické chyby, neboť bohatým přihrává na oprávněnou argumentační smeč, že boj proti daňovým únikům je veden závistí k úspěšným, s cílem znepříjemňovat jim život. Zkrátka a dobře.

Zákon o majetkových přiznáních by podle mne neměl lidi rozdělovat. Pořádek, nejenom proto že po něm volal nadporučík Mazurek v Černých baronech, musí být. Za pořádek, notabene daňový, však nelze považovat nějaký ideologický pardon šedé ekonomice nízkopříjmových skupin. Podle mne by měl každý, kdo k tomu bude relevantním úřadem vyzván, doložit, jak k majetku přišel, pokud mezi jeho oficiálními příjmy a nabytým majetkem bude podezřelá diference a samozřejmě zpětně. Pokud KSČM nemáme důvěřovat, neboť se před 23 roky jmenovala KSČ, tak stejnou nedůvěru by měl mít legislativním ustanovením výběrčí daní k podezřelým majetkům nabytých ve stejném časovém úseku a třešničkou na tomto pomyslném dortu by měla být nemožnost být takzvaně mimo systém. To jsou lidé, kteří si neplatí nemocenské ani sociální pojištění, nepodávají daňová přiznání a přitom neumírají hlady a kumulují majetek. Z mého pohledu to jsou příživníci, byť se ohánějí tvrzením, že od státu nic nechtějí, neboť nelze žít a nevyužívat statky, které z daňových výnosů platí stát. To samozřejmě nejsou evidovaní nezaměstnaní, neboť ti mimo systém nejsou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

Kde berete jistotu, že většina občanů ČR chce EURO?

Tvrdit, že jsme se k tomu zavázali při vstupu není argument, od té doby se toho přeci dost změnilo. A já třeba nevidím v přijetí žádný přínos pro obyčejné lidi, jako jsem třeba já. Můžete mi vysvětlit, co mi přinese? Zvýší se tím třeba má mzda nebo zlevní se ceny bydlení, potravin, služeb? Podle mě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

P. C. Roberts: Konflikt na Ukrajině se vymyká kontrole

15:57 P. C. Roberts: Konflikt na Ukrajině se vymyká kontrole

Neochota nebo neschopnost ruského prezidenta Putina rychle ukončit konflikt s Ukrajinou povede ke st…