František Štván: Ovládá tuto vládu prezident Svazu průmyslu Hanák?

20.02.2014 7:33 | Zprávy
autor: vasevec.cz

Pondělní Události, komentáře přinesly mimo jiné i rozhovor s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Hanákem a 1. místopředsedou ČMKOS Václavem Píclem.

František Štván: Ovládá tuto vládu prezident Svazu průmyslu Hanák?
Foto: Tito Varhanov (Wikimedia Commons)
Popisek: Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák

Z toho co jsem viděl a slyšel jsem nabyl dojmu, že o programových prioritách současné vlády nerozhodli v řádných volbách voliči, ale  nikým nevolený Svaz průmyslu, zastupovaný panem Hanákem. Jeho vystupování bylo tak suverénní, až si zasloužilo  přívlastek "nabubřelé". K tomuto dojmu z mého pohledu  přispělo i nevýrazné vystupování místopředsedy ČMKOS Pícla, které  si naopak zasloužilo lidový přívlastek "podělané". Výsledkem rétorických schopnosti obou pánů, kteří mají v popisu své práce zastupovat zájmy sociálních skupin, které si s jistou mírou nadsázky jdou, co svět světem stojí, po krku (právě proto vznikla  7. dubna 1878  v hostinci U Kaštanu   Sociálně demokratická strana českoslovanská v Rakousku),  byl dle mého názoru vzkaz divákům(voličům ČSSD), že se sociální a pracovně - právní politika současné vlády bude  především hrát podle not lobbistů ze Svazu zaměstnavatelů. Na ČMKOS, kdo ví jestli ne opět záměrně, neboť její předsedové vždy po čase (za ulamování hrotů dělnické nespokojenosti?) dostávají politická koryta, zbyl maximálně nevýrazný hudební part trianglu, neboť mi nesmělé kuňkání kolegy odboráře Pícla jeho úlohu v orchestru silně připomínalo. Jestli je můj odhad správný či ne ukáže čas. Nic to však nemění na faktu, že by úkolem zástupců ČMKOS měla být především snaha vlévat do žil obyčejných lidí optimismus, ne pesimismus. A to se Václavu Píclovi podle mne nepodařilo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Budete posilovat naši obranu?

Jak? Co jsem pochopil, navrhujete snížení výdajů na obranu. Není to nebezpečné? A co říkáte na to, že vás za snížení kritizuje USA? Může to mít nějaký negativní dopad třeba na naše členství v NATO nebo si z toho neděláte těžkou hlavu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Fiala: Je vůbec možné vést smysluplné diskuse v postkomunikační éře?

12:16 Jan Fiala: Je vůbec možné vést smysluplné diskuse v postkomunikační éře?

Žijeme ve velmi dynamické, pro mnohé až chaotické době. Často skloňovaným se stal moderní obrat info…