František Štván: Sankce EU míří na lišku, trefí Maryšku!

15.12.2014 18:07

Bohužel ano, neboť každému soudnému člověku muselo a musí být jasné, že jejich hlavní a nejmasovější obětí bude obyčejný Rus, zatímco oligarchové, majitelé bank, průmyslníci a mocní politici zůstanou v sociálním klidu, neboť jejich zadní kolečka jsou nepochybně tak "přehuštěna", aby přečkala jakoukoliv krizi.

František Štván: Sankce EU míří na lišku, trefí Maryšku!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

To by na této situaci nebylo to nejhorší. Tím je  fakt, že může být velmi  snadné sociálně vytrestaným řadovým Rusům ukázat na příčinu jejich problémů a pokud by to bylo nutné, poslat je s vlasteneckým výrazem ve tváři se zbraní v ruce své škůdce potrestat. Nepochybuji, že s takovým scénářem mocní v EU i v USA museli a musí počítat. Konec konců, historie jiné příklady, než potlučené Vašky na obou stranách konfliktů, co museli jít s pány na led, nenabízí. Pak by ale svým občanům měli poctivě říct, že ruku v ruce se sankcemi vůči Rusku může nastat situace, kdy se bude nutné pro  ochranu slova "demokracie", které v takových případech nahrazuje přiznání, že jde ve skutečnosti o  ochranu zájmů horních deseti tisíc,   do kostýmů Vašků, které mají na obou stranách konfliktů odlišné zabarvení a střih, se všemi negativní následky které jim to přinese, obléknout. Chtěli by pak ještě  řadoví občané nechat Rusa, místo  vyjednávání, "vyhladovět"?

Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vasevec.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Zahrádka: Hlava plná Londýna nad Temží

21:56 Ivan Zahrádka: Hlava plná Londýna nad Temží

Včerejší Johnsonovo vítězství bude pro mnohé jistě poměrně dost velkým překvapením. Socialisté pod C…