Iniciativa Loterie bez hazardu píše premiéru Sobotkovi. Bojí se bujení patologických hráčů, kvízomatů, černých heren...

26.04.2015 11:53

Iniciativa Loterie bez hazardu píše premiéru Bohuslavu Sobotkovi Žádost o zohlednění průběhu petiční akce:

Iniciativa Loterie bez hazardu píše premiéru Sobotkovi. Bojí se bujení patologických hráčů, kvízomatů, černých heren...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herna, ilustrační foto

Vážný pane premiére,

obracím se na Vás jménem iniciativy LOTERIE BEZ HAZARDU, která reprezentuje více jak 60 000 občanů České republiky, kterým dává práci legální loterní průmysl, abychom Vás seznámili s průběhem námi organizované petiční akce a apelovali na Vás, abyste níže uvedené argumenty zohlednil do rozhodování Vlády ČR v souvislosti s projednáváním návrhu novely loterního zákona č. 202/1990 Sb. (sněmovní tisk č. 437).

Naše iniciativa LOTERIE BEZ HAZARDU spustila začátkem letošního roku celonárodní petiční akci, jejímž cílem bylo upozornit na závažné důsledky neuvážené a přehnané regulace loterního průmyslu. V tuto chvíli se pod tuto petici podepsalo přibližně 10 tisíc občanů České republiky, přičemž počet petentů se nadále zvyšuje. Petice je přílohou tohoto dopisu.

Jak je z textu petice zřejmé tisíce občanů České republiky mají vážné obavy z toho, že by neúměrný, restriktivní a daňově likvidační legislativní zásah do tohoto legálního průmyslového odvětví znamenal eskalaci problémů s nelegálním hazardem, patologickým hráčstvím a velmi nízkým příjmem veřejných rozpočtů z tohoto segmentu legálního podnikání. Petenti zároveň apelují na to, že v oblasti loterního průmyslu je nezbytně nutné vyřešit především problematiku nelegálního hazardu (černé herny, kvízomaty, kiosky, nelegální hazard na internetu nebo chytrých telefonech) a kolizi současného loterního zákona s evropským právem.

Se znalostí předkládané novely loterního zákony, kterou bude Vaše vláda projednávat, však musím konstatovat, že tento legislativní návrh ani jedno z výše uvedených očekávání nenaplňuje a tedy neřeší nejpalčivější problémy, které jsou spojovány s provozováním heren, kasin a loterií jako takových.

Vážený pane premiére, rádi bychom Vás tedy požádali, abyste odmítl předkládanou novelu loterního zákona jako zcela nesystémový krok a trval na tom, aby kompetentní ministerstvo financí předložilo návrh zákona, který skutečně vyřeší problémy provozování loterií v České republice a především konečně udělá přítrž dramatickému rozmachu nelegálního hazardu u nás. Budu rád, když naší žádostí vyhovíte. Zároveň si Vás dovoluji požádat o Vaši odpověď na tento dopis.

Jarmila Novotná, Iniciativa Loterie bez hazardu 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…