„V souvislosti s dalšími souběžnými návrhy na posílení sociálních výhod takové novinky budou zaměstnavatele a jejich zaměstnance v soukromé sféře stát miliardy korun na daních a jednoznačně zatíží státní rozpočet,“varuje viceprezidentka Hospodářské komory Irena Bartoňová Pálková.
Mezi další návrhy na stole totiž patří novela zákoníku práce, která nepřináší deklarované zvýšení flexibility pracovněprávních vztahů, významné navýšení pokut za porušení pracovněprávních předpisů, které navrhuje novela zákona o inspekci práce, dále jde o zrušení karenční doby, zavádění nových sociálních výhod pro zaměstnance jako je dlouhodobé pečovatelské volno, otcovská dovolená či povinné zavedení až 5 dnů indispozičního volna.
„Navržené koncepty znamenají další regulatorní zátěž trhu práce, a to za situace, kdy odvodové zatížení práce v České republice je jedno z vůbec nejvyšších v celé Evropské unii,“ dodává viceprezidentka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
podnikání , práce , vláda , nemocenská , HK ČR , Bartoňová Pálková
autor: PV
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.