Ivan Bednář: Čí názory prezentuje ministr zahraničí?

16.09.2019 21:23

Žáci a studenti, bojující proti klimatickému ohrožení země a nechodící kvůli tomu v pátek do školy, získali silného spojence.

Ivan Bednář: Čí názory prezentuje ministr zahraničí?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Ve švýcarském Lausanne se ministr Petříček se setkal s českými zástupci školní stávky Fridays for the Future. „Budu rád, pokud budeme moci jejich požadavky tlumočit na zářijovém Valném shromáždění OSN,“ prohlásil ministr zahraničí, který teď odlétá do New Yorku společně s premiérem Andrejem Babišem.

Na Petříčkovo prohlášení reagoval bývalý starosta Prahy-Kolodějí Zbyněk Passer. „Tohle je ten liberálními médii chválený Pocheho koník, ba téměř duhový jednorožec. Bravo. Vesměs absurdně hloupá česká zahraniční politika právě dosáhla svého dalšího dna. Žel ne posledního. Kdy se politickým náměstkem MZV stane Gretin křeček, běhající v kleci v kolečku? “ ptá se Passer.

Václavu Klausovi ml. se zase zdá, že téma globálního oteplování zneužívají někteří lidé především k čerpání peněz na různé projekty. „On (ministr Petříček – pozn. red.) se tam vyfotí se dvěma študáky a u té fotky napíše, ‚já jedu tlumočit stanovisko tady těch dvou kluků, kteří v pátek nebyli ve škole‘. Já bych teda s dovolením očekával, že bude tlumočit stanovisko Akademie věd ČR, případně stanovisko české vlády,“ zdůraznil Klaus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Dělící linie a budoucnost “alternativy”

20:37 Petr Hampl: Dělící linie a budoucnost “alternativy”

To si tak povzdechl Vidlák: