Ivan Bednář: Hřib se ztratil

15.09.2020 14:33

Záhada jak z knížek slavné detektivářky Agathy Christie. Pirátský primátor Zdeněk Hřib se ničehož nic ztratil.

Ivan Bednář: Hřib se ztratil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib
reklama

Organizátoři pražského festivalu Prague Pride prý očekávali příchod primátora Hřiba na vztyčování duhové vlajky na pražském magistrátě, ale marně. Prapor šel nahoru bez účasti primátora, který festivalu poskytl nejen vlajku (o tom se všeobecně ví), ale daroval také milion korun (o tom se nikde nepíše).

A koronavirus organizátorům ještě zmařil triumfální pochod Prahou, čehož nejvíce zřejmě litovali obyvatelé Prahy 1. Později se zásluhou komisaře Ledviny z filmu Adéla ještě nevečeřela, který hravě předčil amerického detektiva Nicka Cartera, zjistilo, že primátor nezmizel, ale byl na zapřenou v Itálii. Aby nemusel do čtrnáctidenní karantény, zúčastnil se slavnostního přestřižení pásky nového mostu inkognito.

Anketa

Mělo by Česko stavět další bloky jaderných elektráren?

88%
12%
hlasovalo: 8410 lidí

V italském Janově totiž otvírali nový dálniční most, který nahrazuje most, jenž se před dvěma lety za plného provozu zřítil. Neštěstí tehdy nepřežilo 43 lidí. Slavnostního otevření nového mostu se zúčastnila řada domácích politiků i zahraniční hosté. Primátor Hřib tam jel načerpat zkušenosti, který prý hodlá uplatnit při obnově lávky přes Vltavu v pražské Troji. Ta se zřítila v roce 2017 (tedy o rok dříve než most v Janově) a dodnes bohužel nová ještě nestojí. Ale prý se už hodně pokročilo v přípravě plánů, jaký bude design lávky a kdo bude na lávce vybírat mýtné.

Finis coronat opus říkají latiníci. I trojská lávka prý bude nakonec turistickou atrakcí podobně jako Tančící dům. Kverulanti se ale obávají, že na ní nakonec bude z důvodu ochrany stavby první turistické kategorie lidem vstup zakázán.

Jeden postaví nový dálniční most přes část města za dva roky, druhý lávku pro pěší prý za tři, možná za čtyři. Tak se to bohužel má. Zatímco přes most v Janově pofrčí auta v několika jízdních pruzích, zato si ale v Praze budou moct turisté fotit lávku ze speciálního voru, uvázaného pod lávkou.

Tak šťastnou plavbu.

P. S. Je polovina září 2020 a lidi z Císařského ostrova v Troji stále převáží říční přívoz. Není nad romantickou projížďku po Vltavě, že?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Kopista: Za svobodou! Kupředu levá, zpátky ni krok

0:09 Jaroslav Kopista: Za svobodou! Kupředu levá, zpátky ni krok

Tak jsme zase o krok blíže k odhalení podstaty velkého podvodu a lžím, kterými nás ohlupuje ta naše …