Ivan Bednář: Zlatá bula Čižinských

15.04.2019 17:41 | Zprávy

Bula je významná veřejnoprávní listina. Pojem se užíval pro panovnické výnosy ve středověku a pro papežské buly se užívá dodnes.

Ivan Bednář: Zlatá bula Čižinských
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Čižinský

Bratři Čižinští, prý zklamáni hádky s Piráty o způsob řízení hlavního města Prahy, vytvořili jakousi Zlatou bulu, která bude, podle jejich představ, zásadní změnou v řízení hlavního města.

„Hádky nás nebaví,“ prohlašuje starosta Prahy 7 a šéf hnutí Praha sobě Jan Čižinský jakoby to byla nějaká zvláštní zásluha, „ proto jsme přinesli a projednali 7 bodů, které posunou Prahu směrem k moderní metropoli vstřícné ke svým obyvatelům....“

Tak si oněch 7 bodů přibližme.

Bod 1. Pozveme pana prezidenta Kisku a paní budoucí prezidentku Čaputovou na výroční oslavy 17. listopadu. (To Prahu určitě posune dopředu. Zuzana Čaputová bude již v červnu inaugurována do funkce prezidentky, a vzápětí chce navštívit Českou republiku).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Co jste udělali pro podnikatele za poslední 4 roky?

Vždyť jste nám spíš uškodili hlavně třeba navýšením minimálních odvodů a zrušily řadu daňových zvýhodnění. Jak jste to jako ODS mohli dopustit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

P. C. Roberts: Washington otevírá druhou frontu proti Putinovi

15:57 P. C. Roberts: Washington otevírá druhou frontu proti Putinovi

Zatímco Donald Trump mluví o míru na Ukrajině, Washington otevírá druhou frontu proti Putinovi.