Ivan Jordák: Jak v budoucnosti?

24.04.2019 21:50 | Zprávy
autor: PV

Nedávno v info.cz uveřejnil názor miliardář Ray Dalio, že kapitalismus má před sebou už jen dva roky existence. Potom díky nerovnosti mezi lidmi dojde ke vzpouře a jeho konci. Zabránit tomu by mohly pouze radikální změny, odstraňující tuto nerovnost.

Ivan Jordák: Jak v budoucnosti?
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Někde hoří ohně

Nějak marně hledám politiky, kteří by tu změnu udělali. Někteří prostě nechtějí, jiní nemají pro změnu zatím dost síly. A hlavně, i sebemenší změna, která by něco lidem přinesla, je okamžitě napadána médii způsobem vyvolávajícím odpor vůči těm, kteří změnu prosazují. Vedle toho není ještě zcela dořešeno napadení poslance Feriho. Jak by také mohlo být, když dosud není vyšetřen pokus o zbavení života bývalého předsedy KSČM, režiséra Jiřího Svobody, napadení a ublížení na zdraví poslance za ČSSD, ministra kultury a režiséra Pavla Dostála, napadení a ublížení na zdraví poslance za KSČM a jejího místopředsedy Jiřího Dolejše. Není ten konec právě zakletý v tomto pohledu na svět, pohledu oplývajícím falešnou kvazi humanitou, pohledu prohlašujícím sama sebe za opěrný sloup svobody, demokracie a humanity.

Vzpomeneme-li poslední dny, řešily nejen naše, ale i orgány Evropy a dokonce i světa, bereme-li v potaz NATO, řadu problémů. Máme tu požár Notre-Dame, události na Srí Lance, dosud neskončila a ani nebylo pořádně započato s řešením imigrace, pořád se válčí v Malé Asii a jinde, stále se uvalují na někoho sankce. Neustále se divím proč, zejména proč stále jedním způsobem, a to tím nejhorším, pokud člověk nechce volit případnější přídavné jméno, které by se však muselo vytečkovat, či v rozhlase a televizi vypípat. Způsob je řadu století, ne-li tisíciletí, stejný. Nalezněme, a pokud to z nějakého důvodu nejde, aspoň označme nepřítele. Je zcela jedno, zda půjde o nadpřirozenou bytost, nebo někoho skutečného. Hlavní je ho označit a uvést důvody, proč to nepřítel je. Nemůžeme se příliš divit, že se lidé mezi sebou raději fackují a zatahují do toho i politiky.

Jde-li o nadpřirozenou bytost, stačí exorcista, tedy vymítač ďábla, a za pár dní máme problém vyřešen. Stačí prohlášení exorcisty, že se mu dílo podařilo. Někdy je zapotřebí inkvizice a delší doba řešení, zejména tehdy, máme-li problémy větší a je-li zapotřebí zásadní změna, kterou se nikomu dělat příliš nechce, nebo ten, kdy by ji udělal, nemá dostatek síly. Ovšem důvodem zvoleného způsobu však může být i snaha o odložení řešení, aby byla stále potřeba něčemu se věnovat. Přece každý musí vědět, že politik od brzkého rána do pozdního večera přemýšlí, co ještě udělat pro své voliče. Nakonec nejen pro ně, ale i pro své nevoliče, protože správný politik lidi sjednocuje, ale nerozděluje, aspoň je nám to neustále tvrzeno médii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Pelc: Do půlnoci u Ústavního soudu objednáš, ráno v Baxaboxu máš

12:16 Vladimír Pelc: Do půlnoci u Ústavního soudu objednáš, ráno v Baxaboxu máš

Slogan do titulku jsem si vypůjčil z internetové diskuse. Je dobře, že národ má smysl pro humor. Jen…