Ivo Budil: Týdeník Euro dezinformoval o Vlasteneckém setkání v Příčovech

07.09.2019 12:17 | Zprávy

Svým založením se nejvíce blížím sociálnímu konzervatismu. Zároveň se hlásím k ideálům demokracie, svobody a humanismu. Jakékoliv spojování s ultrapravicovými silami rozhodně odmítám.

Ivo Budil: Týdeník Euro dezinformoval o Vlasteneckém setkání v Příčovech
Foto: Wikipedie
Popisek: Prof. RNDr. Ivo T. Budil, Ph.D., DSc.

V týdeníku Euro, který vyšel 2. září 2019 (elektronická verze příslušného článku je k přečtení ZDE), jsem se dozvěděl, že jsem 10. srpna 2019 vystoupil jako řečník „ve společnosti například předsedy Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáše Vandase na akci české ultrapravicové a nacionálně-konzervativní scény s názvem ‘Vlastenecké setkání‘ na zámku Příčovy u Sedlčan, kterou spolupořádaly Nadační fond Má vlast Michala Semína, místopředsedy Akce D.O.S.T., Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže, konspirační časopis Šifra či proruský online kanál Raptor TV“.

U vchodu nebyl nikdo kádrován

Pokládám periodikum Euro za seriózní médium, které by v žádném případě nechtělo klamat čtenáře mylnými informacemi, ať už z důvodů zištných či ideologických. Byl bych rád, kdyby si zmíněný časopis tento čistý štít zachoval, a z tohoto důvodu chci redakci informovat, že z výše uvedeného souvětí je pravdivé pouze konstatování, že jsem měl na Vlasteneckém setkání v Příčovech v srpnu krátkou přednášku (k přečtení je ZDE). Snažil jsem se v ní vysvětlit, proč nepovažuji patriotismus za anachronismus, ale za stále nosný a potřebný občanský postoj. Akci, jíž se účastnilo kolem dvou set osob, uspořádala Alice Tomková a je nutné zdůraznit, že žádní spolupořadatelé neexistovali. Kultivovaná a altruistická MUDr. Tomková se snaží materiálně a duchovně probudit k životu místní zchátralý zámeček. Pokud by se v každé české obci našla takto obětavá osobnost, vzhled naší země by svou malebností zastínil Rakousko či Švýcarsko. Ocitl jsem se v Příčovech ve společnosti vzácných lidí, jako je podnětný myslitel Alexander Tomský, spisovatel Benjamin Kuras či bystrý a kritický pozorovatel české společnosti Petr Hampl. Fakt, že je autor článku nezmínil, ale místo toho explicitně vyzdvihl přítomnost osoby, která na setkání aktivně vůbec nevystoupila, svědčí o snaze diskreditovat celou akci jakožto shromáždění bizarních či marginálních zjevů extremistické scény. Je potřebné navíc dodat, že na setkání měl přístup každý, nikdo nebyl u vchodu „kádrován“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Brandtner: První sněm slovenských svobodných médií

15:31 Petr Brandtner: První sněm slovenských svobodných médií

Minulý týden se sešlo několik desítek zástupců nejdůležitějších slovenských médií, která se označují…