Ivo Fencl: Vláda se vždy podívá z okna, kolik ještě lidí má roušky, a nato rozhodne

19. 5. 2020 10:21

Vláda tohoto státu se v těchto dnech vždy podívá z okna, kolik ještě lidí nosí roušku, a potom vydá další prohlášení o rozvolnění.

Ivo Fencl: Vláda se vždy podívá z okna, kolik ještě lidí má roušky, a nato rozhodne
Foto: Archiv IF
Popisek: Spisovatel Ivo Fencl
reklama

Vše jde podle ní přesto „podle plánu“. Toho jejího, epidemiologického. Nu, a jsou i lidé (a je jich habaděj), kteří věří, že bojujeme a že dokonce bojuje i vláda a že strategicky ustupuje a přesně ví, kdy už nás nemoc nezasáhne. Jaká pitomost.

Jistěže ne všichni, ale přečetní z lidí takříkajíc zrozených pro politiku (a nic proti nim) prostě jen populisticky kopírují trendy. Předstírají vlastní důležitost, ale neřídí v podstatě takřka nic, a nebýt policie, nebýt pár schopných odborníků a vědců a nebýt snad i armády, nevím. Opravdu nevím, jak by to v Kocourkově (u nás) dopadlo.

A „oni“ zkrátka mají ještě ke všemu za to, že absolventi vysokých škol, kteří vystudovali pedagogiku plus různé učební specializace, nyní věnují na školách většinu energie a až enormní úsilí na... Ne pouze na vychovatelství, hlídání a udržení pořádku, i když i to by bylo na pováženou. Ne. Že se obětují pro - zcela absurdní - buzeraci povětšinou zcela nevinných dětí, které – ve svých instinktech soudnější než státní úředníci – jednoduše nebudou s to ona pravidla dodržovat.

Anketa

Líbí se vám zatím kanál CNN Prima News?

3%
91%
hlasovalo: 16858 lidí

Takřka všichni to přitom někde uvnitř sebe chápou, že je u dětí něco podobného zcela vyloučeno zvládat, anebo i ano, ale hodinu. Den. Tři dni. Už týden je moc.

Zkolabuje to. Ale vlastně ne. Tento pseudo-stroj se – naštěstí – v tomto školním roce již ani nerozběhne.

Proč? Protože za takto nastavených podmínek už teď chtějí nechat školy zavřené do prázdnin naprosto všichni. Děcka, učitelé, ředitelé, rodiče i... U asistentů člověk, pravda, s výjimkami nikdy neví, co mohou mít za lubem. To nebyla urážka. Ani náznak. To bylo konstatování.

Někdo nyní namítne, že jsem asi od policie, protože jsem ji výše zařadil mezi ty hodné. Ale ani to není tak docela pravda. „Polda“ jsem nikdy nebyl, ale něčemu věřit musíte a myslím, že zde oprávněně. A spontánně to píši (a chechtejte se mi) pod vlivem dnešní televizní reprízy Nolanova filmu Temný rytíř povstal.

V tom snímku totiž (a i v předchozích jeho dvou dílech) je to děleno na podobné sekce. ZLÍ jsou dvojí sorty. ZLÍ jsou teroristé (zde ve stylu Islámského státu) a ZLÍ jsou politikové imaginárního města Gothamu, povětšinou zkorumpovaní.

A kdo jest HODNÝM?

Samozřejmě "temný rytíř" Netopýří muž, ale také herec Gary Oldman, který tu vede veškeré policejní jednotky, ačkoli jinak dobře umí i padouchy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Sněmovna učinila bydlení dostupnější i mladým rodinám s dětmi

12:30 Lukáš Kovanda: Sněmovna učinila bydlení dostupnější i mladým rodinám s dětmi

Komentář ke zrušení daně z nabytí nemovitosti a k zachování možnosti odpočtu zaplacených úroků z úvě…