Ivo Valenta: A je to. Soud zrušil i nošení respirátorů v obchodech a hromadné dopravě

28.07.2021 16:49 | Komentář

Pozor - platnost zmíněného nařízení skončí podle rozsudku až tři dny poté, co nabude verdikt právní moci! To se stane, až bude rozhodnutí soudu doručeno Ministerstvu zdravotnictví.

Ivo Valenta: A je to. Soud zrušil i nošení respirátorů v obchodech a hromadné dopravě
Foto: Synot
Popisek: Ivo Valenta, emeritní slovácký senátor

To ale plánuje ještě v této lhůtě stihnout doplnit odůvodnění mimořádného opatření tak, aby nařízení zůstalo platné a nikdo respirátory sundat nemohl.

A teď to nejdůležitější – na soud se obrátil zdravotně postižený muž, který trpí onemocněním dýchacích cest. Kvůli svému zdravotnímu stavu nezvládá respirátor stále nosit a rád by docílil výjimky, která by podobné osoby zohlednila.

A co na to ministerstvo zdravotnictví? Prý existují studie, potvrzující, že používáním respirátoru nedochází k omezenému prˇístupu kyslíku do dýchacích cest (tomu opravdu nevěřím). Podle resortu Adama Vojtěcha navíc není možné kvůli šíření covidu-19 dělat výjimky pro lidi s jakýmkoliv onemocněním.

S tím se ale soud neztotožňuje a chce zdůvodnění, proč například je vyžadováno nošení ochranných pomůcek u osob, které nemoc prodělaly, jsou očkovány, popř. by jim jejich nošení mohlo vzhledem k závažným zdravotním problémům mohlo způsobit těžké nebo i nevratné zdravotní následky.

Na závěr si dovolím citovat soudce Petra Mikeše: „Soud nicméně nemůže nečinně přihlížet tomu, že jsou jeho rozhodnutí odpůrcem systematicky ignorována, a v rámci svých možností proto musí učinit maximum, aby důsledkům takové praxe odpůrce zamezil. Pakliže bude odpůrce ve své praxi i nadále pokračovat, nezbyde soudu z důvodu ochrany subjektivních veřejných práv adresátů mimořádných opatření, než aby případně v budoucnu zrušil mimořádné opatření k právní moci rozsudku, anebo dokonce zpětně ke dni nabytí jeho účinnosti.“ (zdroj: SeznamZprávy)

A já jen dodám – už aby to bylo!

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Jeden aby zezelenal strachem, co nás čeká

11:10 Miroslav Macek: Jeden aby zezelenal strachem, co nás čeká

Pondělní glosy Miroslava Macka