Ivo Valenta: Covid pasy prozatím dostaly stopku

10.06.2021 7:29

Poslanci odmítli projednat zákon o covid pasech. Je to důkazem toho, že tlak na vládu, který byl dnes navíc podpořen také demonstrací v blízkosti sněmovny, se vyplácí.

Ivo Valenta: Covid pasy prozatím dostaly stopku
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Prozatím se tedy podařilo zabránit schválení zákona o ochraně veřejného zdraví (který je pro covid pasy klíčový), a to především díky opozici, která tak odmítla učinit zrychleně ve stavu legislativní nouze.

Zákon by v podstatě veřejnost dělil na „tři kasty“ – očkované, osoby po prodělání nemoci a testované. S takovým dělením společnosti zásadně nesouhlasím. Není možné, abychom byli děleni na osoby s benefity (které očkovaní lidé jednoznačně mají) a „ty druhé“. To je podle mne navíc také jasné omezení osobní svobody a další nepřímý nátlak s cílem dotlačit zbytek populace k očkování, přičemž rozhodování o něm již dle mého názoru dávno není svobodnou volbou každého, jak by být mělo.

V případě novely zákona o veřejném zdraví by navíc orgány ochrany veřejného zdraví získaly přístup k osobním údajům, na které dosud neměly nárok. Je to velký zásah do ochrany soukromí nás všech. Takovéto změny jsou pro mne nepřijatelné a není možné je projednávat narychlo, bez široké diskuze.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: O zdraví vlastně v kampaních vůbec nejde

9:26 Miroslav Macek: O zdraví vlastně v kampaních vůbec nejde

Úterní glosa Miroslava Macka