Ivo Valenta: Kdo nebonzuje s námi, bonzuje proti nám

06.02.2021 7:37

Tak bych nazval iniciativy, ke kterým se „ve jménu páchání dobra“ snižuje stále větší spousta osob a bohužel i médií.

Ivo Valenta: Kdo nebonzuje s námi, bonzuje proti nám
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Již několikrát jsem zaznamenal informace o konkrétních podnikatelích, kteří navzdory vládním nařízením otevřeli své provozy. Samozřejmě, že je to vždy dobré sousto pro závistlivce, kteří na ně velmi rychle posílají kontroly a snaží se těmto lidem za každou cenu uškodit.

Výsledek? Očerňování a dehonestace těchto „hříšníků“ a opravdu tučné pokuty, jdoucí do mnoha milionů. To se v praxi rovná likvidaci těchto živností či malých firmiček.

Anketa

Má Ústavní soud vaši důvěru?

7%
93%
hlasovalo: 30103 lidí

Proč to vše? Opravdu je tak těžké pochopit, že tito lidé už prostě současnou situaci nezvládají? Že nechtějí a ekonomicky nedokážou další měsíce dodržovat opatření, která nemají žádnou logiku a smysl? Nikomu nedochází, že i tito lidé mají své zaměstnance a rodiny? Že musí platit složenky?

Snad každý už dnes ví, že uzavření například malých prodejen a provozoven, kde se za den vystřídá sotva pár desítek osob, nemá na šíření pandemie pražádný vliv. Neměla by tedy naše sebestředná vláda kriticky a chlapsky uznat, že šlápla vedle a otevřít je raději, než na ně posílat „finančáky“?

A co se týká samotných práskačů, těch je mi jen líto - ať se svou záští třeba udáví. Proto jsem s dovolením použil dle mého názoru velmi výstižnou anekdotu (autor Alfred Rudys).

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Covid-19 - odborníci se předvedli

22:33 Jiří Weigl: Covid-19 - odborníci se předvedli

Epidemie nemoci covid-19, zdá se, potvrzuje všeobecnou nedůvěryhodnost a neschopnost politiků, který…