Ivo Valenta: Neexistující protilátky = svoboda, existující = STOPKA?

10.09.2021 9:35 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Nejvyššího správního soudu.

Ivo Valenta: Neexistující protilátky = svoboda, existující = STOPKA?
Foto: Synot
Popisek: Ivo Valenta, emeritní slovácký senátor

Tento verdikt Nejvyššího správního soudu by rozhodně neměl upadnout v zapomnění. 

Anketa

Má být Hana Lipovská odvolána z Rady ČT?

4%
93%
hlasovalo: 12435 lidí

Opatření ministerstva zdravotnictví, které při vstupu do provozoven služeb a za kulturou favorizovalo osoby s prodělanou nemocí před těmi, kterým byly laboratorně naměřeny protilátky, označil za nezákonné.

Podle ministerstva přítomnost protilátek bez potvrzeného prodělání nemoci nelze stavět na úroveň laboratorně potvrzeného prodělání choroby. To je ale naprostý nesmysl a jsem rád, že to soud uznal.

O co větší výhody by měli mít lidé, kteří nemoc skutečně prodělali a protilátky již třeba vůbec nemají, oproti těm, kteří nemoc zvládli doma, aniž by zatěžovali doktora, případně o ní ani nevěděli, nicméně protilátky mají?

To, že má někdo nemoc za sebou, přece vůbec neznamená, že zákonitě musí mít také protilátky. A naopak to, že někdo nemocí prošel bezpříznakově, neznamená, že protilátky nemá.

Není možné takto selektovat populaci, navíc na základě naprosto nelogických a špatných argumentů. Nejde o málo. Uměle favorizované skupiny osob mají daleko větší svobodu a možnosti se zapojit do běžného života, než je tomu u zbytku populace.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Husák: „Válka musí byť, tak je to spravne"

14:37 Václav Husák: „Válka musí byť, tak je to spravne"

Parafrází hlášky z filmu Černí baroni jsem vstoupil do glosy, jejímž tématem je mír. Ten snad ve svě…