Ivo Valenta: Rozumná řešení existují

27.03.2021 15:33

Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí olomouckého holičství za dodržení všech opatření otevřít provozovnu.

Ivo Valenta: Rozumná řešení existují
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Klobouk dolů před olomouckým holičstvím. Tohle by měla být inspirace pro naši vládu. Majitel holičství otevře v pondělí svou olomouckou provozovnu. ZDE.

Anketa

Je vám líto, že Klaus ml. odešel z politiky?

52%
23%
hlasovalo: 11582 lidí

Nejde přitom o běžnou rebelii a ke vzdoru tu ani nikoho nenabádám. Tento podnikatel vak svým postupem hodlá vládě otevřít oči a ukázat, že řešení současné pandemické krize v oblasti malých provozů existuje.

Nespočívá přitom pouze v přísných a striktních zákazech, příkazech a pokutách, ale především v používání zdravého selského rozumu. Ten evidentně mají řadoví občané větší než naši „hlavouni“.

Holičství tak přišlo s vlastním schématem opatření, která hodlá aplikovat. Patří sem omezení počtu osob v provozovně, ochrana dýchacích cest, dezinfekce prostor, testování zákazníků i personálu apod.

Opatření sice nejsou pro nikoho pohodlná, jsou však alespoň kompromisem a zákazníci mají možnost volby. A že je jejich volba jasná, dokazuje to, že je pořadník zaplněn.

Byl bych moc rád, kdyby na provozovnu okamžitě nezaklekla policie a naopak vláda pochopila, že tohle je cesta, kterou by měla hned otevřít i dalším živnostníkům.

Vždyť malí podnikatelé a živnostníci dokáží dbát daleko lépe na dodržování bezpečnostních opatření než velké provozy a je v jejich zájmu, aby tato fungovala. Chtějí pracovat, chtějí nadále vydělávat a život své rodiny, chtějí i nadále dávat práci a plat zaměstnancům. Vláda jim to ale neumožňuje a řízeně je likviduje.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a exsenátora Iva Valenty

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oldřich Fischer: Vyhozenej nejmíň bilion

21:37 Oldřich Fischer: Vyhozenej nejmíň bilion

Teď máme infekci Covid. Ohromný prachy jsme dali organizaci, která se za nás měla přimluvit u pána B…