Ivo Valenta: Svoboda projevu už de facto skončila

15.11.2020 15:49

V Norsku budou pod trestem vězení zakázány urážlivé či hanlivé komentáře vůči bisexuálům, sexuálním menšinám a transsexuálům. Lidé též budou moci být nově odsouzeni i za takovéto komentáře, pronesené v soukromí.

Ivo Valenta: Svoboda projevu už de facto skončila
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Přesněji – pokud si pusu pustíte „na špacír“ veřejně, sedíte tři roky, pokud svůj názor odprezentujete v soukromí, jdete „bručet“ na rok.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 13060 lidí

Kde je svoboda projevu? Kde je svoboda názoru? A kde je vůbec pomyslná hranice toho, co si ještě v dnešní době můžeme dovolit říci?

Rozhodně nesouhlasím s tím, aby někdo například podporoval násilí vůči některým skupinám obyvatel, ale proč by nemohl vyjádřit svůj názor? A co je komu po soukromé komunikaci? Už z výrazu „soukromá“ je přece zřejmé, že není určena nikomu třetímu.

Ano, pokud někdo vyzývá k násilí, terorismu a podobně, tam jsou zásahy, kontroly a tvrdé postihy na místě. Budou ale pod drobnohledem úplně všichni a vězení budou přeplněna všemi, kdo pouze nesouhlasí s tím, že nové a nové gendery a typy sexualit rostou jako houby po dešti, a kritizuje tento stav?

Kde jsme se to ocitli? Obávám se, že časem dojde k diskriminaci osob s tradičním stylem života. Svoboda projevu už de facto skončila.

(převzato z facebookového profilu)

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Co se změní od 1. srpna při vstupu do SRN

15:33 Richard Seemann: Co se změní od 1. srpna při vstupu do SRN

Tuto neděli vstoupí v platnost nová opatření pro vstup do Německa, která mají omezit pandemii Covid-…